SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Servet Yardımcı: Farklı organizasyonlar İstanbul’a verilecektir!

FUTBOL | 13.05.2021 22:40

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınmasını değerlendirdi.

Servet Yardımcı: Farklı organizasyonlar İstanbul’a verilecektir!

UEFA, bugün yaptığı açıklama ile 2021 Şampiyonlar Ligi Finali'nin İstanbul'dan; Portekiz'in Porto kentine alındığını duyurmuştu. TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ise bu kararın açıklanmasının ardından, konuya dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’na konuşan Servet Yardımcı, "TFF olarak maçın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki kapsamlı yenileme işlemlerini özverili çalışmalar sonunda kusursuz bir biçimde tamamladık ve ülkemizin en büyük stadyumunu yeni yüzüyle bu önemli karşılaşmaya hazır hale getirdik. Ayrıca final maçının takımlar, oyuncular, taraftarlar ve görevliler için sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak için her türlü gayret gösterildi. Bu çabalar organizasyonun son detaylarını görüşmek üzere İstanbul'a gelen UEFA ve finalist takımların yetkilileri tarafından takdirle karşılandı." ifadeleri ile final karşılaşması için gereken hazırlıkların tamamlanmış olduğunu belirtti.

Yardımcı, "Salgınla mücadeleye karşı hükümetimizin aldığı tam kapanma kararıyla birlikte Türkiye’deki vaka sayısında çok hızlı bir düşüş yaşandığı dönemde Birleşik Krallık hükümeti, ülkemizle ilgili zamanlaması manidar sayılabilecek kırmızı liste kararı aldı. Bu karar nedeniyle, İngiltere’den İstanbul’a taraftarların gelişlerinde problemler yaşanacaktı. Ayrıca, takımların ülkelerine dönüşlerinde karantinaya girme zorunluluğu nedeniyle Euro 2020 öncesi büyük güçlüklerle karşılaşacaklarını gördük." sözleriyle ise dev karşılaşmanın İstanbul’dan alınmasına neden olan, İngiliz hükümetinin kararına dikkat çekti.

"Chelsea ve Manchester City kulüplerini ve onların taraftarlarını şehrimizde ağırlayıp Şampiyonlar Ligi sezonunu muhteşem bir finalle kapatmaya hazırdık. Bizim hayalimiz hep 2005 finali gibi, 70 bin kişinin tribünlerde olduğu unutulmaz bir finaldi. İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali ev sahipliğinin üst üste iki yıl ertelenmesi nedeniyle herkes üzüntülü. UEFA Başkanı Ceferin de üzüntülerini ve Türkiye'ye bu süreçteki yaklaşımları nedeniyle minnettarlığını dile getirdi. TFF olarak UEFA ile görüşmelerimize devam ediyoruz. UEFA çok yakın zamanda, Şampiyonlar Ligi finali dâhil olmak üzere; farklı organizasyonların İstanbul'da düzenlenmesi yönündeki kararını açıklayacaktır." şeklinde de konuşan Yardımcı, UEFA'nın; İstanbul’un ev sahipliğinde çeşitli ve önemli organizasyonların düzenlenmesi kararlarını alacağının sinyallerini verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya