SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sıra dışı, akıl almaz statlar

FUTBOL | 05.05.2020 18:59

Dünyanın en inanılmaz mimarilerine sahip, akıl almaz statları, futbola ev sahipliği yapıyor.

1 Universitario de Deportes kulübünün evi olan Estadio Monumental, Peru’nun başkenti Lima’da. Güney Amerika’nın en büyük stadı, 80.093 kişi kapasiteli ve mimarisi ile göz kamaştırıyor.

Universitario de Deportes kulübünün evi olan Estadio Monumental, Peru’nun başkenti Lima’da. Güney Amerika’nın en büyük stadı, 80.093 kişi kapasiteli ve mimarisi ile göz kamaştırıyor.

2 Kuala Lumpur, Malezya’daki Bukit Jalil National Stadı, 1998’de açıldı. Malezya Milli Takımı’nın maçlarını oynadığı bu muhteşem stat 87.411 kişi kapasiteli devasa bir mimari.

Kuala Lumpur, Malezya’daki Bukit Jalil National Stadı, 1998’de açıldı. Malezya Milli Takımı’nın maçlarını oynadığı bu muhteşem stat 87.411 kişi kapasiteli devasa bir mimari.

3 Meksika’nın Guadalupe şehrindeki Estadio Monterrey, bugün isim sponsoru ile anılıyor. Dağ manzarasına inşa edildi. 53.500 kişi kapasiteli bu stat, Mexico City’deki dünyanın 3. büyük mabedi Aztek Stadı’nın gölgesinde kalıyor.

Meksika’nın Guadalupe şehrindeki Estadio Monterrey, bugün isim sponsoru ile anılıyor. Dağ manzarasına inşa edildi. 53.500 kişi kapasiteli bu stat, Mexico City’deki dünyanın 3. büyük mabedi Aztek Stadı’nın gölgesinde kalıyor.

4 Rungrado May Day Stadı, Kuzey Kore Pyongyang’da bulunuyor. 150.000 kişi kapasitesi ile dünyanın uzak ara en büyük stadı. Kuzey Kore Milli Takımı maçlarına da bu devasa yapı ev sahipliği yapıyor.

Rungrado May Day Stadı, Kuzey Kore Pyongyang’da bulunuyor. 150.000 kişi kapasitesi ile dünyanın uzak ara en büyük stadı. Kuzey Kore Milli Takımı maçlarına da bu devasa yapı ev sahipliği yapıyor.

5 The Maracanã, Rio de Janeiro’nun ve Brezilya’nın simgesi. Pek çok tarihi maça ev sahipliği yapan bu stat ilk yapıldığında 200 bin kişi kapasiteliydi, bugün ise 78.838 seyirciyi ağırlıyor.

The Maracanã, Rio de Janeiro’nun ve Brezilya’nın simgesi. Pek çok tarihi maça ev sahipliği yapan bu stat ilk yapıldığında 200 bin kişi kapasiteliydi, bugün ise 78.838 seyirciyi ağırlıyor.

6 Singapur Limanı’ndaki Floating Stadı, dünyanın sıra dışı stadı, denizin üzerine kurulu sahanın sadece bir kenarında tribün bulunuyor ve 9000 koltuk bulunuyor. Floating Stadı dünyanın en benzersiz futbol evi...

Singapur Limanı’ndaki Floating Stadı, dünyanın sıra dışı stadı, denizin üzerine kurulu sahanın sadece bir kenarında tribün bulunuyor ve 9000 koltuk bulunuyor. Floating Stadı dünyanın en benzersiz futbol evi...

7 Macaristan’da bulunan Pancho Arena, 4.500 kişilik küçük bir stat ancak tam bir mimari harikası... Ünlü mimar Imre Makovetz tarafından tasarlandı ve futbol stadından çok müzeyi andıran benzersiz bir ambiyansı var.

Macaristan’da bulunan Pancho Arena, 4.500 kişilik küçük bir stat ancak tam bir mimari harikası... Ünlü mimar Imre Makovetz tarafından tasarlandı ve futbol stadından çok müzeyi andıran benzersiz bir ambiyansı var.

8 Coğrafyaya ve dağlık arazilere karşı verilen mücadelenin bir sonucu olan Stadion Gospin Dolac, Hırvatistan’da bulunuyor. 4000 kişilik bu küçük stat dağın içine yapıldı.

Coğrafyaya ve dağlık arazilere karşı verilen mücadelenin bir sonucu olan Stadion Gospin Dolac, Hırvatistan’da bulunuyor. 4000 kişilik bu küçük stat dağın içine yapıldı.

9 Faroe Adaları’nda dağın yamacına kurulan Svangaskard Stadı’na ulaşmak için tünellerden ve köprülerden gidiliyor. 6000 kişilik kapasitesiyle dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip.

Faroe Adaları’nda dağın yamacına kurulan Svangaskard Stadı’na ulaşmak için tünellerden ve köprülerden gidiliyor. 6000 kişilik kapasitesiyle dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip.

10 Arjantin’de Boca Juniors’un evi olan La Bombonera Stadı, dünyanın en sıra dışı mimarilerinden birine sahip. Bu eşsiz stat, sadece görüntüsüyle değil taraftar ambiyansıyla da dillere destan...

Arjantin’de Boca Juniors’un evi olan La Bombonera Stadı, dünyanın en sıra dışı mimarilerinden birine sahip. Bu eşsiz stat, sadece görüntüsüyle değil taraftar ambiyansıyla da dillere destan...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya