SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Skibbe'den Galatasaray hakkında şok açıklamalar!

FUTBOL | 25.10.2019 16:20

Skibbe'den Galatasaray hakkında şok açıklamalar!

2008/2009 sezonunun başında Galatasaray'ın başına geçen ancak şubat ayında görevinden gönderilen ünlü Alman teknik adam Michael Skibbe, dış basına sarı kırmızılılarda yaşadığı günleri anlattı.

54 yaşındaki deneyimli teknik adam, gerek sarı kırmızılı ekibi çalıştırdığı günleri, gerekse de şu anki durum hakkında yorumlarını aktardı. 

'GALATASARAY-PSG MAÇINDA BİR TANE TÜRK FUTBOLCU YOKTU'

Futbolda yer alan tüm oyuncuların ve teknik adamların yurt dışına gitmeleri önerdiğini belirten Alman teknik adam, yurt dışında çok güzel ve heyecanlı zamanlar geçirdiğini, kendini geliştirdiğini, ülkesi Almanya'ya döndüğü zaman da Türkiye ve Yunanistan'da gördüğü durumları görmediğini belirtti.

Almanya'da gençlere daha fazla önem verdiğini de vurgulayan Skibbe, eski takımı Galatasaray'ın PSG'ye karşı olan maçını seyrettiğini ve sahada bir tane bile Türk futbolcu göremediğini, bu durumun çok talihsiz olduğunu, planlamada da sorun olduğu ve geleceğin net görülemediğini ifade etti.

Galatasaray'da düzenli olarak oynayan oyuncuların 30 yaş ve üzerinde olduğunu da aktaran tecrübeli isim, Türkiye'de disiplinsizliğin sebebinin yöneticiler olduğunu, yöneticilerin takım dizilişine ve kadrolara karıştığını ancak kendisinin de kimin oynayıp oynamayacağınu gayet iyi bildiğni de açıkladı.

'2 SENE BOYUNCA PARAMI VERMEDİLER'

Her zaman kendi tercihlerine bağlı kaldığının da altını çizen Michael Skibbe, sarı kırmızılı ekipte yöneticilerle yaptıkları konuşmaların sürekli yorucu olduğunu, Galatasaraylı kurmayların kendisine 'O futbolcuyu kullanamazsın çünkü o isim bizi dava edecek ve sözleşmesi bitiyor' dediğini de aktardı.

Galatasaray'dan kovulduktan sonra sarı kırmızılı ekibin 2 sene boyunca kendisine parasını vermediğini de sözlerine ekleyen Alman çalıştırıcı, yöneticilerin kendisine kulübü dava etmemeleri konusunda ricacı olduklarını ve ancak parasını 2011 yılında alabildiğini de söyledi.

Türk kulüplerindeki ekonomik sıkıntıların temelinde yanlış oyuncu transferlerinin olduğunu düşündüğünü de söyleyen Skibbe, yöneticilerin iyi bir insan olduğunu bildiğinden onları dava etmediğini ve o isimlerle hala görüştüğünü de söyleyerek sözlerine son noktayı koydu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya