SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Miami Heat bench'inden Solskjaer'in yardımcılığına

FUTBOL | 30.09.2019 15:13

Miami Heat bench'inden Solskjaer'in yardımcılığına

Her ne kadar sezona başlamak performansı eleştirilere maruz kalsa ve yerine teknik adam arandığı söylense de Ole Gunnar Solskjaer henüz pes etmedi. Aksine mentörünün sözünü dinledi ve ekibine çok kritik bir transfer yaptı.

Geçtiğimiz sezon Manchester United'ın başına getrildiğinde gösterdiği performansla alkışları toplayan Solkskjaer, daha henüz 7. haftada Premier Lig'de kovulacağı söylentilerine maruz kaldı. Futbolun günü gününe uymayan fikir değişimi Danimarkalı hocayı da es geçmedi.

27 yıllık Sir Alex Ferguson yönetminin ardından David Moyes, Luis van Gaal ve Jose Mourinho denemelerinden başarısızlıktan başka bir şey bulamayan Manchester United, geçtiğimiz sezon Mourinho'yu göndermiş ve yerine eski futbolcusu, Ole Gunna Solskjaer'i göreve getirmişti. Her ne kadar resmi bir açıklama yapılmasa da bu görevlendirmenin altında Sir Alex Ferguson'un yattığı ve efsane teknik adamın Solskjaer'e mentörlük yaptığı biliniyor.

Yazdığı kitaplarda tüm başarısının altında yatan nedenlerden birinin ailesinin diğerinin ise yardımcıları olduğunu dile getiren Ferguson, doğru antrenör kadrosunun önemini vurgulamaktan kaçınmaz. Archie Knox, Rene Muelensteen, Carlos Queiroz ve Mike Phelan gibi yardımcıları, Manchester United'ın en parlak günlerinin mimarları olmuşlardı.

Solkskjaer de mentörünün yolunu seçti ve ekibine çok önemli bir ismi dahil etti. Martyn Pert'in Manchester United teknik kadrosuna katıldığı iddia ediliyor.

Pert, spor bilimleri uzmanı ve master derecesine sahip, kariyerinde Carl Robinson, Brendan Rodgers ve Gabriel Calderon'un yardımcılığını yaptı. 2016'da Marcelo Bielsa ile görüşmek için Rosario'ya gitti.

Martyn Pert'in kariyerinde en ilginç nokta ise 2005 yılında 3 aylığına Pat Riley'nin koçluğunu yaptığı Miami Heat'in bench'inde "Shaquille O'Neal ve Dwyane Wade'in su şişelerini dolduruyor" olması.

Pert'in Solskjaer'in ekibine katılmasının yanı sıra, kaleci antrenörü Emiliano Alvarez ile de yollar ayrıldı.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya