SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

SON DAKİKA! Beşiktaş, Ruiz'e 2.5 milyon euro ödeyecek!

FUTBOL | 04.11.2020 17:11

FIFA, Beşiktaş - Victor Ruiz davasında oyuncuyu haklı buldu ve siyah beyazlı kulübü 2.5 milyon Euro tazminat ödemeye mahkum etti.

SON DAKİKA! Beşiktaş, Ruiz'e 2.5 milyon euro ödeyecek!

Victor Ruiz, geçtiğimiz sezon formasını giydiği Beşiktaş'tan beklenmedik bir şekile ayrılmıştı. İspanyol stoper, siyah-beyazlı kulüp tarafından alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile tek taraflı olarak sözleşmesini feshetmiş ve Beşiktaş kariyerini bu şekilde noktalamıştı. 

Beşiktaş yönetimi ise bu gelişmenin ardından oyuncunun pandemi öncesine gelen tüm alacaklarının ödendiğini belirtmişti. Siyah-beyazlı yönetim, birçok oyuncusunda olduğu gibi Victor Ruiz'in de pandemi sonrasındaki alacakları için ise futbolcuyla ortak bir ödeme planı için masaya oturulmak istendiğini belirtmişti. Fakat İspanyol savunmacının kulübün bu yaklaşımına olumsuz cevap verdiği de ifade edilmişti. 

Tüm bu gelişmelerin ardından Victor Ruiz'in menajeri oyuncusunun alacakları için Beşiktaş'a ihtar göndermiş fakat yine ortak bir noktada buluşulamayınca İspanyol stoper tek taraflı olarak sözleşmesini feshetmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından FIFA'ya taşınan dosya ile ilgili karar ise verildi. Buna göre FIFA, Beşiktaş ile Victor Ruiz arasındaki davada oyuncuyu haklı buldu ve siyah-beyazlıları 2.5 milyon Euro değerinde bir tazminat ödemeye mahkum etti.

KARTAL YİĞİT / ASİST ANALİZ ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya