SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Al Ahli'den Beşiktaş ve Josef'e dava!

FUTBOL | 18.09.2020 23:13

Beşiktaş'ın Josef de Souza transferi Al Ahli kulübü tarafından mahkemeye taşındı.

Al Ahli'den Beşiktaş ve Josef'e dava!

Josef de Souza, beş ay boyunca maaş alaması nedeniyle Al Ahli kulübüyle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmiş ve bedelsiz olarak Beşiktaş'ın yolunu tutmuştu. Suudi kulübü, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla siyah beyazlı futbolcu için FIFA nezdinde dava açmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Al Ahli'den paylaşılan duyuruda 31 yaşındaki Brezilyalı futbolcu ile gecikmiş ödemelerinin yapılandırılması konusunda anlaşmaya varıldığı ancak oyuncunun son dönemlerde başta sakatlık olmak üzere pek çok gerekçeyi ileri sürerek antrenmanlara ve maçlara çıkmadığı öne sürüldü.

Josef'i menajeri ve bir başka kulüple çalışarak kendilerine haber vermeden kontratını sonlandırmakla suçlayan Al Ahli yönetimi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferi Talimatnamesi'nin 14 ve 17'nci maddelerinin ihlal edildiği gerekçesiyle hem oyuncu hem de Beşiktaş hakkında tazminat davası açacaklarını belirtti.

Deneyimli futbolcu ise kendisine ait Twitter hesabından eski kulübüne verdiği yanıtta "Neden imzaladığımız anlaşmayı göstermiyorsunuz? Kontratımı feshetmeden önce ödemelerin yapılması için size kaç kez e-mail gönderdiğimi niçin açıklamıyorsunuz? Ne yazık ki kulübü yöneten kişi bir amatör. Bu camia çok büyük ama yönetim Al Ahli'yi küçültüyor." ifadelerini kullandı.

Sambacı, daha sonrasında ise "Bu vesileyle beni her daim destekleyen Al Ahli taraftarlarına teşekkür ediyorum. Beni affedin çünkü bu sevgiye karşılık verebilme şansım olmadı. Ancak yine de hepinize teşekkür ediyor ve yaşananlardan ötürü özür diliyorum." mesajını paylaştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya