SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İngiliz polisinden Osayi-Samuel açıklaması!

FUTBOL | 12.03.2021 12:32

Fenerbahçeli Bright Osayi-Samuel'e Queens Park Rangers'ta oynadığı dönemde yapılan ırkçı saldırılarla ilgili Metropolitan Polis Teşkilatı'ndan açıklama geldi.

İngiliz polisinden Osayi-Samuel açıklaması!

Fenerbahçeli Bright Osayi-Samuel, Queens Park Rangers'ta oynadığı dönemde Norwich City ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından kendisine gönderilen ırkçı mesajları sosyal medya hesabından "mide bulandırıcı ve acı verici" yorumlarıyla paylaşmıştı. 23 yaşındaki sağ açığa yapılan saldırılar hakkında Birleşik Krallık polisinden açıklama geldi.  

Metropolitan Polis Teşkilatı'ndan bir yetkili, Sky Sports'a verdiği demeçte "30 Aralık 2020 tarihinde sosyal medya aracılığıyla bir kişiye yönelik ırkçı taciz ihbarı aldık. Söz konusu yorumların bir önceki gün yapıldığı belirtiliyor. Memurlarımız, olayın mağdurunun ifadesini alabilmek için defalarca girişimlerde bulundu. Buna karşın kendisi polisten destek almayı reddetti ve dosya kapandı." ifadelerini kullandı. 

Öte yandan Instagram yönetiminin de konuyla ilgili harekete geçebilmek için Nijeryalı futbolcudan uygulama içi araçları kullanarak söz konusu mesajları ihbar etmesini istediği belirtildi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya