SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Spor yazarları Milli Takımımızın galibiyeti için ne dediler?

Spor yazarları Milli Takımımızın galibiyeti için ne dediler?

MEHMET DEMİRKOL: BU TAKIM İŞİNİ SAĞLAM YAPIYOR

Bu takım 96’da bizi ilk Avrupa Şampiyonası’na gittiğimiz takımı anımsattı. Evet, o kadro çok daha temiz yeteneklere sahipti. O takım uzun süre alt yaş gruplarında beraber oynamış bir takımdı, Thuram’lı, Zidane’lı kadroyu geçip Akdeniz Oyunları’nı kazanmasını bilmişti. Ancak şimdiki kadroda onlarda olan daha önemli bir özellik var. Basit gelecek ama mühim: Aldıkları işi tam yapıyorlar, asla baştan savma değil! Saf, duru bir ödev tutkusu var bu takımın… Bence bunun iki sebebi var… 1-Gurbetçi oyuncuları iyi anlayan yerli ekip. Avrupa’ya adım atmış oranın havasını almış Anadolu çocukları var bu kadroda… Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak ve Yusuf Yazıcı’nın ilerleyen profesyonelliğinin yanı sıra Kaan’ın ve Ömer’in alanıyla, Uğurcan Çakır ve Ozan’ın alanıyla kesişiyor. Emre bu kadronun melekelerini övüyor. 2-Takımın başındaki Şenol Güneş’in de planlarına sonsuz inanmaktalar. Hiçbir kuşku, endişe görmüyorsunuz. Dün gece bu oyundan dolayı zevkten yerimizde durmamazlık yapmadık ama skordan hiç şüphe etmedik.

Maçın yıldızını Enes Ünal olarak belirliyorum. Enes’in hevesini kaybetmesinden korkuyordum. Fakat müsabakanın başındaki gayretle gelen 2 gol beni sevindirdi.

ALİ ECE: ÜNES ÜNAL, ENES ÜNAL, ENES ÜNAL

Andorra sadece birincilik maçı için değil rotasyonlu hazırlık maçı için de harika bir rakip. Cenk Tosun’un süre alamaması; Burak Yılmaz’ın da sakatlıklarla boğuşuyor oluşu Enes Ünal’ın kendini bulması fevkalade oldu. Ancak dün attığı 2 gol tabii ki ondan beklenen zirve performans değildi; çünkü Enes, Manchester City’e transfer olmuş bir futbolcu. Moral depolamaya ihtiyacı vardı; en azından bu açıdan güzel oldu. Hollanda’da yağmur gibi gol atan Enes Ünal’ı özleyenlerdenim. Şu an Milli Takımımız için ideal bir yedek santrfor konumunda. Ahmed Kutucu da fizik gücüyle dikkat çekti ve takımımıza hem sağda hem de ilerde önemli katkılar sağlayacaktır.

Hakan Çalhanoğlu’nun bu kadar yetenekli olmasına rağmen neden sahada bekleneni veremediğini anlamıyorum. Bundesliga’nın ardından Serie A’da kontratak futbolu acaba onun yetenekleriyle uyuşmuyor mu?

Maçın yıldızını tabii ki Enes Ünal olarak belirliyorum. Ondan daha da fazla beklentilerim var.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya