SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sporting Lizbon, Rosier'in sözleşmesine opsiyon ekletmedi!

FUTBOL | 05.03.2021 18:50

Sporting Lizbon, Valentin Rosier’in kiralık sözleşmesine satın alma opsiyonu eklemekten son anda vazgeçti.

Sporting Lizbon, Rosier'in sözleşmesine opsiyon ekletmedi!

Beşiktaş, sezon başı transfer döneminde Sporting Lizbon’un Fransız sağ beki Valentin Rosier’i 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna katmıştı. 24 yaşındaki savunma oyuncusunun siyah-beyazlı forma altında ortaya koyduğu başarılı ve istikrarlı performansı ise bonservis konusunu gündeme taşımaya başladı.

SÖZLEŞMESİNDE SATIN ALMA OPSİYONU BULUNMUYOR

Bu noktada ise Beşiktaş Yönetimi, Sporting Lizbon tarafından Valentin Rosier için imzalanan kiralama sözleşmesine eklenmek istenen 7 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kabul etmişti. Fakat Sporting Lizbon, konuşulan satın alma opsiyonu konusunda siyah-beyazlı yönetim tarafından kabul edilmesine rağmen son anda bir karar değişikliğine gitmişti. Portekiz ekibi, Fransız sağ bekin kiralık sözleşmesine eklenmek üzere olan 7 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kaldırarak oyuncusunu siyah-beyazlı kulübe kiralamıştı.

BEŞİKTAŞ’I ZORA SOKACAK BİR BONSERVİS İSTENİYOR

Sezon başından bu yana etkili bir performans ortaya koyan ve dikkatleri ütüne çeken Valentin Rosier’in bonservisinin alınmak istenmesi Beşiktaş Yönetimi’ni, Sporting Lizbon’un bu tutumundan dolayı zora soktu. Bu durumda siyah-beyazlıların, Fransız oyuncunun bonservisini almak istemesi halinde Portekiz ekibine 7 milyon Euro’nun üzerinde bir ödeme yapmak zorunda kalması bekleniyor. 

Portekiz kulübünün, Beşiktaş'ın kabul ettiği satın alma opsiyonunu son anda iptal etmesi ve sezon sonunda bu miktarın çok üstünde bir bonservis talep etme ihtimalinin yüksek olması, siyah-beyazlı yönetimi de şimdeden düşündürmeye başladı. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya