SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Stefan Kuntz: Yarınki maç bir fırsat!

FUTBOL | 07.10.2021 17:53

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Norveç maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Stefan Kuntz: Yarınki maç bir fırsat!

A Milli Futbol Takımı'mız, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 7'nci maçında yarın Norveç ile karşılaşacak. Mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında ise A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"OYUNCULARIMIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER YAPTIK"

Hedefe ulaşmak için takımdaki her oyuncuya ihtiyaç duyduğunu ve bütün olarak hareket etme durumunda olduklarını söyleyen Stefan Kuntz, "Kaptanımız, geçmişi kapattıklarını söyledi. Yeni bir sayfa açmak, insanlara neler yapabileceğimizi göstermek için yarınki maç bir fırsat. Kısa bir süremiz vardı ama oyuncularımızı güçlendirmek ve öz güven sağlamak için küçük değişikler yaptık. İlk stres testimiz gelmiş durumda. Kim kaleye geçecek, kim kulübede oturacak... İlk bu testte bile önemli konuları anlayacağız. Çünkü yedek oyuncu, sahadaki oyuncudan yüzde 1 bile daha önemsiz değildir benim için. Letonya'da belki de bu maçta oynamayacak olan 6 oyuncuya ihtiyacım olacak. Oyuncular, yedek kulübesinde otururken bile arkadaşlarını yüzde 100 oranında desteklemezse hedefimize ulaşmamız zor olacaktır. Herkese ihtiyacımız olacak." ifadelerini kullandı.

"BELLİ BİR GERİLİM OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Kuntz, yarınki maç için heyecanlı olduğunu söyleyerek; "Belli bir gerilim olması gerektiğini düşünüyorum. Ama bu, yaşayacağınız bir sevincin beklentisi çünkü son saatlere yaklaştığınızda artık bir tünele girmiş gibi hissediyorsunuz. Bir antrenör olarak buna alışkınsınız. Yeni bir ülkenin milli takımı için kenarda olacağım ve başarı elde etmeye çalışacağım. Bu da olumlu bir heyecan yaratıyor. Benim yapmam gereken işime odaklanmak. Geçmişte nasıl olduysa yarın da öyle olacak." şeklinde konuştu.

"KADRODA DENGE OLUŞTURMAK İSTEDİM"

Aday kadroya üç yeni oyuncu çağırdığının ve bazı oyuncuları uzun bir aradan sonra milli takıma seçtiğinin hatırlatılması üzerine ise Kuntz, "Öncelikle oyuncular hakkındaki kendi gözlemlerim. Denge oluşturmak istedim. Bu iki kuşak arasında karışım yaratmanın başarıyı getireceğini düşündüm. Bir tarafta deneyim, diğer tarafta korkusuzluk olduğunu düşünüyorum. Dürüst konuşmak gerekirse, bu ilk kadro. Bu kadroda bulunmak, oyuncunun daha sonra da çağrılacağı anlamına gelmez. Gerek Türkiye'de gerekse Avrupa'ya gidip birçok maçı izleyeceğim ve oradaki performanslarına göre karar vereceğim. Şu anda aramızda olmayıp gelecekte aramıza katılacak oyuncular olabilir." açıklamasında bulundu.

"KENDİ TAKIMIMIN SAHADA İYİ BİR İŞ ÇIKARMASINI ÖNEMSİYORUM"

Norveç'te önemli isimlerin yarın sahada olmayacağının dile getirilmesine dair ise Kuntz, "Geçmişe çok takılmıyorum. Geçmişte bir ekip vardı ve neler olduğunu bilmiyorum. Türkiye'nin Norveç'i yendiğini biliyorum. Dolayısıyla bazı oyuncuların olmaması, avantaj olmak durumunda değil. 1-2 maç için bu kayıp oyuncuların yerine gelen oyuncuların iyi performans sergileyeceğini düşünüyorum. Kalitede düşüş olmayacaktır. Bazı pozisyonlarda yeni oyuncuları var. Bazı şeyler otomatik işlemeyebilir. Ben kendi takımımın sahada iyi bir iş çıkarmasını önemsiyorum." dedi.

"BU ŞANSA HEPİMİZİN SARILMASI GEREKİYOR"

Yarınki mücadelede kaleci seçiminin, bugün gerçekleştirilecek son antrenmandan sonra netleşeceğini söyleyen deneyimli teknik adam; "Bunun büyük bir mesele olduğunu düşünüyorum. O yüzden iki genç ve bir deneyimli kaleciden kadro kurdum. Kaleci için karar verirken, kaleci antrenörümüz Michael Rechner'in bana yardımcı olmasını istiyorum. İzlenimlerini benimle paylaştı. Takımın genel sorumluluğu antrenördedir. Bir şeylerin olumsuz olacağı konusunda kaygım olacağını söyleyemem. Yeni bir başlangıç herkes için bir fırsattır. Norveç maçından sonra da kazansak da kaybetsek de bir şey bitmiş olmayacak. Bu şansa hepimizin sarılması gerekiyor." diye konuştu.

"BENİM İÇİN EN ÖNEMLİSİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖRT MAÇ"

A Milli Futbol Takımı'nın, Dünya Kupası Elemeleri'nde oynayacağı dört maçın ardından Türk futbolu için herkesle istişarede bulunacağını da açıklayan Kuntz, "Öncelikle stadyumlara gelip maçları izlemek için her fırsatı kullandım. Federasyonun buradaki tesisleri harika. O yüzden eskiden oynadığım sahaları ziyaret etme fırsatım olmadı. Buradaki ekip beni çok sıcak karşılıyor. Yeniden eve dönme duygusu yarattı. Benim için en önemlisi önümüzdeki dört maç. Yetkililer ile dört maçın ardından Türk futbolu için neler yapılabilir konusunda istişare yapacağız. Bu maçların ardından teknik direktör meslektaşlarım ile görüşeceğim ama onun zamanı şimdi değil." sözlerini dile getirdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya