SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Stefan Kuntz'dan Kenan Koçak ve Jan-Moritz Lichte açıklaması!

FUTBOL | 04.10.2021 16:18

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, ülkesi Almanya'da yayın yapan Kicker dergisine açıklamalarda bulundu.

Stefan Kuntz'dan Kenan Koçak ve Jan-Moritz Lichte açıklaması!

2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda karşısında alınan 6-1'lik yenilginin ardından Şenol Güneş ile yollarını ayıran Türkiye Futbol Federasyonu milli takımı Stefan Kuntz'a emanet etmişti. Alman teknik adam, Norveç ve Letonya karşılaşmaları öncesinde ülkesinde yayın yapan Kicker dergisine verdiği röportajda ise yardımcıları Kenan Koçak ve Jan-Moritz Lichte hakkında konuştu. İşte o sözler:

"Almanya U-21 Milli Takımı'nda son derece başarılı oldum. Bir kulüp ya da federasyondan teklif gelirse ne olacağını sürekli konuşuyorduk. Artık bireysel çıkarlarımı kabul etmek zorundaydım. Türkçe konuşan bir yardımcıya ihtiyacım vardı. Ancak yalnızca tercüman değil, bir şeyleri kendi kendine tecrübe etmiş ve hem maç hem de antrenmanlarda kendisini bağımsız olarak ifade edebilecek bir antrenör istiyordum. Tesadüfen Kenan Koçak da Waldhof Mannheim'da benim oyuncumdu ve kendisinin ikinci ligde ilk maçına çıkmasına yardım etmiştim.

Jan-Moritz Lichte'yi ise Daniel Niedzkowski'nin de yer aldığı pek çok görüşmenin ardından ekibimize dahil ettik. Daniel, futbol hocalığı kursunun başında. Doğal olarak birçok antrenörü tanıyor ve aynı zamanda Jan-Moritz ile arkadaş. Bu, bana kendisi hakkında daha fazla bilgi vermesini ve bu birlikteliğin işe yarayıp yaramayacağını değerlendirmemizi sağladı. Birbirimizi tamamen incelemeden önce kendileriyle bazen tek tek, bazen de birlikte görüştüm. U-21 Milli Takımı'na başladığımda Daniel ve Toni'yi de tanımıyordum ama onlarla çok iyi deneyimlerim oldu. Kenan ve Jan-Moritz ile olan iş birliğimiz de harika başladı. 

Hem Kenan hem de Jan-Moritz'in öncelikle bir takımdan sorumlu olması benim için önemliydi çünkü U-21'den beri herkesin katkıda bulunduğu bir ortamda çalışmaya alışkınım. Her şeyden önce farklı özelliklere sahip olmaları iyi bir şey. Kenan Türkiye'de doğdu, bir yaşında Almanya'ya gelmiş olsa bile buranın kültürünü biliyor ve diğer şeylerin yanı sıra sohbetleri ve ilişkileri ile de yardımcı oluyor. Jan-Moritz de hem yardımcının hem de başantrenörün bakış açısını çok iyi biliyor. İlk iki maçın sorumluluk alanlarını erkenden paylaştık ve takım olarak yavaş yavaş gelişmeye devam edeceğiz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya