SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Stefan Kuntz’tan; Mert Hakan, İrfan Can ve Emre Mor açıklamaları…

FUTBOL | 27.05.2022 19:41

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, aday kadroya alınmayan oyunculara açık kapı bıraktı.

Stefan Kuntz’tan; Mert Hakan, İrfan Can ve Emre Mor açıklamaları…

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi ve gündemdeki konulara dair soruları yanıtladı.

“ULUSLAR LİGİ ÜZERİNDEN AVRUPA ŞAMPİYONASI MÜMKÜN”

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası hedeflerine dair konuşan Kuntz, bu bağlamda Uluslar Ligi’nin bir fırsat olduğuna dikkat çekerek; "Kısa sürede 4 maç oynayacağız. Bu maçlara kazanma hedefiyle konsantre olacağız. Biraz karmaşık bir süreç bizleri bekliyor. Uluslar Ligi üzerinden arka kapıdan Avrupa Şampiyonası’na katılmak mümkün. Sezon sonunda milli maçlara konsantre olmak kolay olmayacaktır. Beynimize yazılması gereken şu; Avrupa’da şu an maçlara çıkma izni olan oyuncular ülkelerinin en iyi oyuncuları. Ben de ülkenin en iyi oyuncularından biri olmak istiyorsam tatile gitmedim, bu akşamdan kampa başladığım için kendimle gurur duymalıyım.” şeklinde konuştu.  

“FERDİ BİZE TAKTİK VARYASYON İMKÂNI SAĞLIYOR”

Fenerbahçeli futbolcu Ferdi Kadıoğlu’nu kadroya dâhil etmesi hakkında Kuntz, "Ferdi’yle çalışacağımız için çok büyük memnuniyet duyuyorum. Burak milli takımı bıraktıktan sonra takım içinde yeni bir hiyerarşi oluştu. Hakan gibi, Enes Ünal gibi oyuncuların bizimle olması önemli. Kampın ilk gününden itibaren bu fırsattan faydalanıp yeni bir takım ruhu inşa etme fırsatını kullanmalılar. Bu 4 maçı, başarılı olmak ve 2024 eleme turu için kendimize yeni yetenekler kazandırmak için kullanacağız. Ferdi bize taktik varyasyon imkânı sağlıyor, hem sağ hem sol bek oynuyor. Hatta bir mevkii ileride de oynayabiliyor. Sezonun son döneminde Fenerbahçe’deki en iyi oyunculardan biri olduğunu söyleyebilirim. Fenerbahçe’nin, sezonun ikinci kısmını başarılı tamamlamasındaki ana aktörlerden biriydi.” ifadelerini kullandı.

“BURADA İTHAMLAR VE İFADE EDİLİŞ BİÇİMİ BENİ MUTLU ETMEDİ”

Kadroya alınmayan oyuncularla ilgili eleştirilere dair ise Kuntz, "Tüm teknik direktörlere, başkanlara ve oyunculara şunu söyledim; sorunuz varsa kapım her zaman size açık. Karşılıklı saygıyı yitirmeden iletişim kurmamız gerekiyor. Doğru şekilde iletişim kurmayı başarırsak iyi sonuç çıkacaktır. Burada ithamlar ve ifade ediliş biçimi beni mutlu etmedi. Bizim antrenör ekibimizin içerisinde iki tane üst düzey takımları çalıştırmış ve sertifikalı antrenörlerimiz var. Seviyeleri benimle aynı. Orkun, Konferans Ligi’nde finalde oynadı. Orta sahada Hakan, Dorukhan ve Salih Özcan da var. O mevkide oldukça fazla oyuncumuz oldu. Kanatta da aynı şekilde. Burada istatistiklere girebiliriz ama açık konuşmak gerekirse bu tartışmayı Emre Mor üzerinden yürütmek istemem. Kendisiyle iletişim halindeyim ve milli takım kapısını açık tutmak istiyorum. İrfan Can için de aynı durum geçerli. Genç oyuncular üzerinden bu soruya yanıt vermeyeceğim. Bir sorunuz varsa lütfen doğrudan bize gelin. Bu konu münakaşaya dönüşmemeli." sözlerini dile getirdi.

“MERT HAKAN İÇİN KAPI AÇIK”

Fenerbahçe forması giyen Mert Hakan Yandaş’ın kadroya alınmaması hakkındaki soruyu ise Alman teknik adam, "Salih, Orkun, Hakan ve Dorukhan; şu an bu 4 oyuncuya baktığımızda sezon içindeki performansın onların bir tık üstünde olduğunu düşünüyorum. Onun için de kapı açık. Belirli bir istikrarı var, sadece bir kişi kötü de diğerleri iyi değil. Aralarında çok küçük farklar oluyor." şeklinde cevapladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya