SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

'Tekstilci, inşaatçı değil futbolu bilen başkan'

FUTBOL | 05.10.2019 21:08

'Tekstilci, inşaatçı değil futbolu bilen başkan'

Beşiktaş'ta Fikret Orman görevi bırakma kararının ardından siyah-beyazlılarda 1 numaranın kim olacağı konuşulurken Süleyman Oktay'dan sitem dolu açıklamalar geldi...

Kara Kartal'ın eski futbolcularından olup aynı zamanda Eski Sporcular Derneği Başkanı da olan Oktay, futbolu artık futboldan gelenlerin yönetmesi gerektiğini belirterek iş adamı adaylara tepki gösterdi.

Beşiktaş'taki başkanlık yarışı hakkında Radyospor'a açıklamalarda bulunan Oktay şunları söyledi: "Burası Beşiktaş Jimnastik Kulübü, birçok branşımız var. Ama 20-25 milyon siyah-beyazlı taraftar futbolla yatıp futbolla kalkıyor.

"İŞİN UZMANLARI GELMELİ"

Ama futbolu yönetenler içinde 1-2 tane bile futboldan gelen yönetici olmuyor. Hangi işi yaparsan yap o işi bilenlerle gitmen lazım. O işin uzmanlarıyla gitmezsen işte kulüplerin geldiği durum da böyle kötü oluyor.

Tekstilci başkan, tekstilci yönetici. İnşaatçı başkan, inşaatçı yönetici. Tabii güçlü iş adamları da olacak. Mali müşavirler, iletişimciler, avukatlar olacak, pazarlamacılar da olacak. Bunlara hayır demiyoruz. Ama futbolu, futbolu bilenlere vermeleri lazım.

"FULBOLUN İÇİNDEN GELENLER NEREDE?"

Ortalıkta sürekli iş adamlarının adı geçiyor. Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı, İsmail Ünal, Yıldırım Demirören. Kimse konuşmuyor, futboldan gelenler nerede?

Biz futbolu yönetmeye talibiz. Kulübün her birimini yönetme kabiliyetimiz olmayabilir. Ama bu ekip futbolun uzmanı. Rasim Kara, Ziya Doğan, Ulvi, Kadir, Feyyaz, Rıza, Şifo, Metin... Hepsi burada.

Biz kurtuluşu futbolculara yetki verilmesinde görüyoruz. Bizim şu an adayımız yok. Ali ile görüşmelerim var, Ali Gültiken beklemede" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya