SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sumudica: İnsanları renklerine göre ayıramazsınız!

FUTBOL | 09.12.2020 18:22

Gaziantep FK’nın Rumen Teknik Direktörü Marius Sumudica, dün akşam Pierre Webo’ya karşı gerçekleşen ırkçı söylemin ardından açıklamalarda bulundu.

Sumudica: İnsanları renklerine göre ayıramazsınız!

Dün akşam oynanması planlanan ve 14. dakikada 4. hakem tarafından Pierre Webo’ya karşı sarf edilen ırkçı söylemin ardından yarıda kalan Paris Saint-Germain – Başakşehir mücadelesinin yankıları devam ediyor.  

Yaşanan ırkçı hadisenin ardından mücadelenin 4. hakemine gösterilen tepkiler, Pierre Webo’ya ve Başakşehir’e ise verilen destek çığ gibi büyümeye devam ediyor.

MARIUS SUMUDICA’DAN ANLAMLI MESAJ

Yaşanan olaya yönelik son açıklama, Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica’dan geldi. GFK TV’ye konuşan Rumen çalıştırıcı, Türkiye’de çalışan Romanyalı Teknik Direktör olduğu için şanslı olduğunu söyledi.

Sumudica, “Benim için siyah ya da beyaz insan ayrımı yoktur. Renklerin hiçbir farkı yoktur, ayıramazsınız. Benim tüm oyuncularıma saygım var ve bunun renklerle bir alakası yok.” ifadelerini kullanarak ırkçı ayrımlara karşı tepkisini dile getirdi.

“HAKEM BÜYÜK BİR HATA YAPTI”

“Hakemin böyle konuşması mümkün değil. Eğer böyle bir şey yapmak istemese bile cezasını çekmelidir. Bu hatasının bedelini ödemeli.“ diyen Sumudica, hakemin gerekli yaptırımlarla karşı karşıya kalması gerektiğini söyledi.

Rumen çalıştırıcı, “Ben Türkiye’de çalışıyorum, Türk insanlarına ve siyahi futbolculara saygı duyuyorum. Benim için önemli olan ırkçılığa karşı olmaktır. Irkçıysanız hiçbir zaman yeriniz yoktur.

Sumudica, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Ben Romanyalıyım fakat dün akşamki durumdan hoşlanmadım. Benim için bu durumda haklı olan Başakşehir’dir.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya