SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Süper Lig ne zaman başlayacak? Resmen açıklandı...

FUTBOL | 24.04.2020 20:23

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil açıklamalarda bulundu. Sepil, Haziran ayının ortasında ligin devam edebileceğini belirtti.

Süper Lig ne zaman başlayacak? Resmen açıklandı...

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla video konferans yöntemiyle yaptığı toplantının ardından TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Mehmet Sepil, sürecin zorluğuna dikkat çekerek, "Bu çok zorlu bir süreç. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da ve dünyada sporun, futbolun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Bununla ilgili öngörüde bulunmak oldukça zor. Bu konudaki sorumluluk TFF'ye aittir. Nihat başkanımız bize bu konuda birtakım öngörülerde bulundu ve bilgiler verdi." dedi.

“EN TEMEL SENARYO…”

Liglerin tekrar başlaması halinde maçların tek bir şehirde oynanması gibi bir durumun kesinlikle olmayacağını söyleyen Sepil, "Şu anda en temel senaryo, lig ve kupa maçlarının 12-13-14 Haziran'da kaldığı yerden başlayarak 26 Temmuz'da bitirilmesi. Bu gözüken senaryo ama ay sonunda Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nın vereceği bilgilerle duruma bakılacak." ifadelerini kullandı. 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya