SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

'Şenol Güneş'ten ders alınmalı'

FUTBOL | 18.10.2019 14:57

'Şenol Güneş'ten ders alınmalı'

Trabzonspor’da bugün düzenlenen divan genel kurulu toplantısında söz alan divan başkanı Ali Sürmen, alt yapının önemine değinerek Şenol Güneş’ten ders alınması gerektiğini vurguladı. Sürmen yaptığı açıklamada A Milli Takımımız’ın Avrupa Şampiyonası’ndaki performansıyla tüm ülkenin gururu olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı:

'GENÇ FİDANLAR ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAŞATIYOR'

 “2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde mücadele eden Türk Milli Takımı’nın bu genç fidanları bize çok güzel şeyler yaşatıyorlar. Başında olan değerli hocamız Şenol Güneş’in bunu yaşamış ve yaşatmış olmasından kaynaklıdır. Türk Milli Takımı’nı mükemmel yerlere götürüyor.

Bundan bütün futbol camiasının ders alıp gençlere güvenmesi gerekir. Trabzonspor’da güvendiğimiz gençlerin bizi mahcup etmediği gibi.

Gençlere güven ve Trabzon camiasındaki futbola bağlılık amatörden gelmektedir. Biz amatöre katkı sağlayacak çalışmalar yapmazsak gençlerin gelmeleri hayal olur.

'AVNİ AKER AMATÖR FUTBOLA HİZMET ETMELİ'

Eski semt sahalarımız artık yok. Elimizde neredeyse bir şey kalmadı. Asıl hepimizin arzu ettiği Avni Aker ve Yavuz Selim’in yerinde yapılan alandaki sahanın amatör futbola hizmet edecek şekilde düzenlenmesidir. Kurumların Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun taleplerini ciddiye almasını bekliyoruz ve Trabzonspor camiası olarak bu bizim beklentimizdir.”

'SABIRLI OLMAMIZ GEREK'

Bordo-mavillerin divan başkanı hem yönetime hem yönetimi eleştirenlere hem de taraftarlara yönelik olarak da şunları söyledi:

“Sezon başında bir algı oldu Trabzonspor yönetimine karşı. Sakatlıklar ve sorunlar giderildikten sonra futbol takımımız yine bizim arzu ettiğimiz düzeyde yoluna devam etmektedir. Burada biraz sabırlı olmak gerekir.

Yönetimin de ‘ben her şeyi doğru yapıyorum’ diye bir pozisyona girmemesi lazım. Bunun için de istişare gerekir.

'TARAFTARI DEPLASMANA GÖTÜRMEYECEKSİN'

Bizim taraftar gruplarımız aynen Trabzonspor gibi büyük olması lazım. Sen Anadolu beyinin taraftarıysan sana gittiğin statlarda küfür de edilse susacaksın taraftarlık görevini yerine getireceksin. Bu konuda yönetimin tavsiyelerine uyacaksın.

Trabzonspor ceza ödüyorsa o zaman yönetim bu taraftarı bırakacak deplasmana getiremeyecek. Yok öyle bir şey. Büyük kulübün yöneticisi de taraftarı da büyük olur.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya