SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Tahkim Kurulu, Ahmet Ağaoğlu’nun hak mahrumiyeti cezasını kaldırdı!

FUTBOL | 11.03.2021 20:45

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na verilen 10 günlük hak mahrumiyeti cezasını kaldırdı.

Tahkim Kurulu, Ahmet Ağaoğlu’nun hak mahrumiyeti cezasını kaldırdı!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 10 günlük mahrumiyeti ile cezalandırılmıştı. Cezanın gerekçesi olarak ise sportmenliğe aykırı açıklamalar gösterilmişti.

HAK MAHRUMİYETİ CEZASI KALDIRILDI

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu ise, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na verilen 10 günlük hak mahrumiyeti cezasının kaldırıldığını duyurdu. Kurul ayrıca, Başkan Ağaoğlu’na 30.000 Türk Lirası değerinde bir para cezası uygulanmasına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuya ilişkin yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Trabzon Spor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.’nin Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ile ilgili PFDK’nın 09.03.2021 tarihli E.2020-2021/785 K.2020-2021/968 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Trabzon Spor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.’nin Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu’nun sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı FDT’nin 38/1-b maddesi uyarınca 10 gün hak mahrumiyeti cezasının kaldırılarak; 30.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya