SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Taktik savaşını Şenol Güneş kazandı

FUTBOL | 15.10.2019 00:11

Taktik savaşını Şenol Güneş kazandı

Söylenecek söz yok helal olsun çocuklar... Ülkemizin bu hassas döneminde Fransa gibi bir dev takıma kendi sahasında, kendi seyircisi önünde kafa tutarak istediğimiz sonucu alarak tüm millete moral verdiler.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Konya'da oynadığımız ilk karşılaşmada maçta kendi evimizde dağıttımız Horozlar'a yine geçit vermeyerek Euro 2020'ye katılma adına dev adim attık. Bu saatten sonra büyük bir mucize olmazsa artık turnuvadayız.

 

BU SONUCUN BAŞ MİMARI KALESİNDE DEVLEŞEN MERT GÜNOK'TUR

Tabii ki bu güzel süslü cümleleri yazarken oyunda yaşanan aksaklıkları da gözardı edemeyiz. Öncelikle bu geceki sonucun baş mimarı kalecimiz Mert Günok'tur. İlk yarı Fransa'nın en az 5 gol pozisyonuna geçit vermedi. Başta Griezmann'ın ataklarında olmak üzere adeta kalesinde devleşti. Fransızlar Mert'i geçemeyince sinirlenmeye başladılar.

 

ŞENOL GÜNEŞ'İN TAKTİĞİ KUSURSUZ İŞLEDİ

Şenol hoca, Fransa karşısında tercih ettiği 11 ile Paris’e beraberliğe gittiğini göstermişti. Bu kadro kora kor mücadele edecek ve ne olursa olsun yenilmeyecekti. Öyle de oldu. Şenol Güneş'in bu karşılaşma için belirlediği taktik kusursuz işledi.

Hücumda ikinci yari hariç hiç yoktuk. Ama başta Merih Demiral olmak üzere kusursuz savunma yaptık. Tabii ki düşünce bu olunca kalemizde sayısız fırsat verdik. Bu fırsatlar da da dediğimiz gibi Mert Günok faktörü ortaya çıkınca kabus görmedik.

 

BİRAZ DAHA CESUR OLSAK HEZİMET YAŞATABİLİRDİK

Aslında biraz daha cesur ve becerikli olsak bugün de kazanabilirdik. Keşke böyle olsaydı Fransızlar'a evlerinde de hezimet yaşatsaydık. Olmadı ama biz istediğimizi yine de aldık. Tebrikler çocuklar...  Tebrikler Şenol hocam... Ve tabii ki tebrikler Mert Günok. Bize güzel günler yaşattığınız için...

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya