SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa mı ediyor?

FUTBOL | 28.06.2020 10:16

Spor Gecesi 360 programında Gökhan Dinç, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in 2. Lig ve 3. Lig ile ilgili aldığı karar sonrası istifasını cebine koyduğunu ifade etti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa mı ediyor?

Spor Gecesi 360 programında Gökhan Dinç, geçtiğimiz hafta içi TFF ile 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin temsilcileriyle yapılan toplantıdan liglerin başlangıç tarihinin açıklanması hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Gökhan Dinç, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in aldığı devam kararıyla devletin stratejisine ters hareket ettiğini söyledi.

“Nihat Özdemir eşitliği bozuyor”

Geçen hafta 2. Lig v 3. Lig’in akıbetiyle ilgili yapılan toplantıdan devam kararı çıkması üzerine Dinç, “Hafta içi yapılan toplantıda takımların yüzde 90’ı oynamak istediğini belirtmişti. Bunun üzerine TFF Yönetim Kurulu üyelerinin yaptığı oylamada 7-7’lik eşitlik çıkıyor. Son oyu kullanan TFF Başkanı Nihat Özdemir, oynanması yönünde oy kullanınca liglerin başlangıç tarihi açıklanıyor. Kararı başkan veriyor” ifadelerini kullandı.

“İstifasını cebine koydu”

Türkiye Futbol Federasyonu her ne kadar özerk olsa da devlet stratejisine aykırı hareket ettiğini belirten Gökhan Dinç, “Bütün dünya pandemiyle mücadele ediyor. Süper Lig nasıl devlete rağmen oynatılamazsa; 2. Lig ve 3. Lig de devlete rağmen oynatılamaz. Bu bir devlet stratejisidir. Bu kararla Nihat Özdemir istifasını imzalayıp cebine koymuş oldu. Bugünden sonra TFF, artık yeni başkanını aramak zorunda. Bu karar geri alınması gereken bir karardır; devlete rağmen bu karar alınamaz” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya