SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

TFF’den Fenerbahçe ve Beşiktaş’a flaş karar!

FUTBOL | 11.01.2020 14:59

Türkiye Futbol Federasyonu, Tahkim Kurulu ile birlikte bugün gerçekleştirdiği toplantıda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın harcama limitlerine yaptığı itirazı değerlendirdi. Yapılan müzakereler neticesinde; itirazların reddedilmesine oybirliğiyle karar veril

TFF’den Fenerbahçe ve Beşiktaş’a flaş karar!

Türkiye Futbol Federasyonu 31 Aralık günü Süper Lig takımlarının harcama limitlerini resmi internet sitesinden yayımlamıştı. Açıklanan tutarlara itiraz eden Fenerbahçe ve Beşiktaş, aldığı olumsuz yanıtla transferde nasıl bir yol izleyecekleri şimdiden merak konusu oldu.

ÇEBİ DÜN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, dün yaptığı basın toplantısında TFF’nin harcama limitlerini yanlış açıkladığını söylemişti. Çebi, “Arada faiz farkı var. O günkü değerlerle bugünkü değerler aynı değil. Eğer o aradaki farkı düşerlerse, 1-2 takviye yapabileceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

ERDAL TORUNOĞULLARI: TRANSFER BİZİM İÇİN BİTTİ

Beşiktaş’ın transfer komitesi sorumlusu Erdal Torunoğulları, katıldığı programda TFF’nin karının ardından siyah-beyazlılar için transferin kapandığını söyledi. Torunoğulları: “Türkiye Futbol Federasyonu, bizim itirazımıza olumsuz karar verdi. Bir şey yapamayız artık. Beşiktaş için transfer bitmiştir” ifadelerini kullandı.

Verilen kararla birlikte Beşiktaş, transferde sadece 2 milyon TL harcayabilecek. Aksi bir durum olmadıkça siyah-beyazlılar bu transfer dönemini boş geçecek.

ALİ KOÇ: 1 KULÜBÜN İŞİNE GELİYOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise 1907 Fenerbahçe Derneği’nde yaptığı konuşmasında Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı limitleri hedef almıştı. Ali Koç, “Bu limitlere uyan sadece 1 takım var zaten. Hiçbir kulübün menfaatine uymuyor” söylemlerinde bulunmuştu.

FENERBAHÇE ARTIYA GEÇTİ!

Fenerbahçe için ise ilgin bir iddia ortaya atıldı. Sabah’ın haberine göre Fenerbahçe Kulübü, Yapı Kredi Bankası’yla bir şirketler birliği oluşturarak, borçlarını yapılandırdığını yazdı. Haberin devamında, Fenerbahçe’nin eksi 85 milyon TL değil, artı 40 milyon TL pozitife geçtiğini belirtti.

LİMİTLERİN ARTTIRILIP DÜŞÜRÜLMESİ KAVGASI

Gündemi meşgul eden bir diğer konu ise harcama limitlerinin yüzde 30’dan 40’a yükselmesi polemiğiydi… Süper Lig’den birçok kulüp bu karar çok sert tepki verdiler. Özellikle Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun sert söylemleri olmuştu. Her iki başkanın da üzerinde durduğu konu kendilerinin talimatlara neden uyduğu oldu.

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR, HARCAMA LİMİTLERİ HAKKINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

NTV’de katıldığı bir programda kendisine sorulan “Fenerbahçe’ye Beşiktaş’a Galatasaray’a ceza verebilir misiniz?” soruya, Nihat Özdemir, “Kesinlikle hiç dinlemeyeceğiz. Hiçbir zaman bu konulardan ödün vermeyeceğiz” yanıtını vermişti.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya