SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

4 kez sararan hoca da yönetici de sonraki maçta cezalı

FUTBOL | 24.10.2019 20:20

4 kez sararan hoca da yönetici de sonraki maçta cezalı

Futbol Disiplin Talimatı'nın iki maddesi Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından değiştirildi. Federasyonun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada 93. madde ve 97/3 maddesinin değiştirildiği belirtildi.

FUTBOLCULAR GİBİ CEZALI DURUMA DÜŞECEKLER

'Sarı Kart Uygulamaları' başlıklı 93. maddede yapılan değişikliğe göre bir sezon içerisinde aynı kategorideki karşılaşmalardam 4 sarı kart gören teknik adam, görevli ya da kulüp yöneticileri futbolcularda olduğu gibi bir sonraki resmi maçta cezalı olacak.

CEZALI DÜŞÜLEN KATEGORİ DIŞINDA SAHADA OLABİLECEKLER

TFF'den yapılan açıklamaya göre, 93. maddede gerçekleştirilen değişiklikle, bir sezon içinde aynı kategorideki yer alan maçlarda 4 sarı kart gören teknik adam, görevli veya kulüp yöneticileri, bir sonraki resmi maçta cezalı duruma düşecek ve adı müsabaka isim listesine yazılamayacak. Ayrıca soyunma odası ve yedek kulübesine de giremeyecek.

Ancak bu kişilerin isimleri cezalı duruma düştükleri kategori dışındaki kategorilerde müsabaka isim listesine yazılabilecek. Yedek kulübesine ve soyunma odasına da girebilecek.

BAŞKANLARIN HAK MAHRUMİYETİ İLE İSTİSNASI KALDIRILDI

Talimatın 'Hak Mahrumiyeti Cezası' başlıklı 97 maddesinin 3. bendinde önemli bir değişiklik gerçekleştirildi. Buna göre kulüp başkanlarının aldıkları hak mahrumiyeti cezasıyla ilgili olarak 'kulübünün resmi müsabakalarında, protokol tribünü hariç stadyumlara girmelerine engel olmaz' istisnası kaldırıldı.

KUPA TÖRENİ YA DA FİNAL MAÇLARINDA İNFAZ EDİLMEYECEK

Bu arada TFF yönetim kurulunun yaptığı bu değişiklikle birlikte başkanlar aldıkları hak mahrumiyeti cezası kulüplerinin Play-Off finali, Türkiye Kupası Finali, Süper Kupa karşılaşması veya kupa seremonisi gerçekleştirilecek bir karşılaşmanın oynanacağı maça gelmesi halinde ise o gün ceza infaz edilmeyecek.

25 EYLÜL'DE DE 11. MADDEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTI

TFF, 25 Eylül'de de Disiplin Talimatı'nın 'Tekerrür' başlıklı 11. maddesinde değişikliğe gitmişti. Yapılan değişiklikle Disiplin Kurulu'nun ihlallerin tekrarlanması durumunda cezayı yarı oranda arttırma yetkisini dokunulmamış ancak aynı ihlalin 3-4 veya daha fazla kez tekerrürü durumunda yetkili kurulların cezayı katlayarak arttırmaları için yetki verilmişti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya