SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Nihat Özdemir'den şok CESET açıklaması!

FUTBOL | 13.01.2020 11:56

TFF Başkanı Nihat Özdemir, transferde harcama limitlerinin neden getirildiğini anlattı.

Nihat Özdemir'den şok CESET açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, harcama limitleri ve ülkedeki futbol gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

BİZ KOYMASAK UEFA CEZA VERECEK

"Maalesef, takımlar başarıları yerine, birbirlerinin cesedine basarak yükselmek istiyorlar. Bana kalırsa bu transfer kısıtlamalarının altında esas yatan neden budur. Takımların toplam 14 milyar Lira borcu mevcut. Bu tutarın 11 milyarı Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'a ait. Esas döviz borcu ve faiz sıkıntılı. Şu an Türk futbolu batmış durumda. Artık federasyonun da kayyum veya TMSF gibi bir misyonu var... Bu gerçeği görmezden gelemeyiz. Eğer federasyon olarak transfer kısıtlamalarını, lisans kısıtlamalarını getirmesek zaten UEFA bunları koyacak. Cezalar gelecek. Bunu engellemek adına kuralları koyuyoruz. Artık geri dönüş de yok.

RENK SEVDASI VAR

"Kulüpler gelirlerine göre giderlerini gerçekleştirirse ve bütçe tutarlılığını sağlarsa, 2-4 sene içinde rahatlığa erişiriz. Net olan şu ki; borç batağındaki kulüplerimizden Avrupa standardı beklememek gerekiyor. Bu hayalcilik olur… Evet... Herkes bir takım tutuyor, hepimizin bir renk sevdası var. Ama bu borç sarmalında ‘kara sevda'dan ileri gidemiyoruz. O sınırlamaları koymasak UEFA zorla getirecek ve ceza zorunluluğu ortaya çıkacak. UEFA’dan gelecek cezaları engellemenin derdindeyiz."

31 Aralık’ta açıklanan transfer harcamalarına Beşiktaş ve Fenerbahçe’den büyük tepki gelmişti. TFF, cumartesi günü Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın harcama limitlerine yaptığı itirazı reddettiğini duyurmuştu.

ALİ KOÇ’UN HARCAMA LİMİTLERİNİ ELEŞTİRDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla gündeme bomba gibi oturdu. Harcama limitlerinin artması yönünde bir taleplerinin olmadığını söyleyen Ali Koç, “Federasyona sordunuz mu? Bizim hiç talebimiz olmuş mu? Hiçbir talebimiz olmadı. Bu konuyu Zorlu görüşmesinden çıkarken ayaküstü söylendi, o kadar” dedi.

Hızını alamayan Ali Koç, “Trabzonspor’dan kaç devlet kurumu, kaç loca aldı? Hatta bir adım öteye de götürüyorum, devletle iş yapan kaç kişi loca aldı?” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in KAP dokundurmasına atıfta bulunan Fenerbahçe Başkanı, “Hangi kulüp şeffaf? Galatasaray bir sürü oyuncu transfer etti. Geçen sene ödediği menajerlik ücreti sadece 10 bin Euro. Bunu da kamuoyunun takdirine bıraktım” dedi.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya