SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Disiplin ihlallerine artık katlamalı ceza

FUTBOL | 25.09.2019 17:46

Disiplin ihlallerine artık katlamalı ceza

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Futbol Disiplin Talimatı’nda değişiklik yaptı ve bazı ihlallerin cezası artırıldı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, talimatın 11. maddesinde değişikliğe gidildi.

Buna göre Profesyonel Disiplin Kurulu'nun (PFDK) tekerrür eden ihlallerde cezayı yarısına kadar artırma yetkisine dokunulmazken, aynı ihlalin 3, 4 kere veya daha fazla tekrar edilmesi sonucu yetkili kurullara cezayı katlayarak artırma yetkisi verildi.
Yapılan ekleme ile sportmenliğe aykırı açıklama ile hakaret bu madde içinde aynı ihlal kabul edilecek ve tekerrür hükmü uygulanacak.
Maç esnasında stadyumlarda taraftar güvenliğini sağlamak ve kulüpleri daha fazla tedbir almaya yönlendirmek için yapılan değişiklikle merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ihlali tekrar edilmesi halinde uygulanacak olan cezalar da arttırıldı.

Yayınlanan talimata eklenen geçici madde ile değişikliklerin yürürlüğe girdiği tarihten sonra gerçekleşecek olan ilk ihlalin, birinci ihlal sayılması konusunda anlaşmaya varıldı. Bu sayede geçmişte yapılan ihlaller bakımından ortaya kötü bir sonuç çıkmasının önüne geçildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya