SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

TFF’den skandal bir karar daha!

FUTBOL | 12.08.2020 20:50

UEFA A lisansı kursu için yıllardır sıra bekleyen antrenörler TFF’yi UEFA’ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

TFF’den skandal bir karar daha!

UEFA B lisansı kursu eğitimlerinde değişikliğe giden TFF, bu kursta yer alan antrenörlere UEFA B lisansından UEFA A lisansına geçişlerini sağlayacak hızlandırılmış bir kurs açtı. Federasyon tarihinde ilk kez böyle bir uygulamaya geçen TFF’nin bu kararını yıllardır UEFA A lisansı için bekleyen antrenörleri çileden çıkardı. Özellikle ünlü futbolcuların olduğu UEFA B lisansı kursundaki isimlerin UEFA A lisansı alması için bu tarz bir adaletsiz uygulamaya geçilmesi A lisansı için bekleyen antrenörler tarafından tepkiyle karşılandı.

Bunun üzerine harekete geçen UEFA A lisansı kursunu bekleyen antrenörler bu durumun yanlış olduğunu ifade ederek, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu kararının yanlış olduğunu ve TFF’yi UEFA’ya şikayet edecekleri öğrenildi. Federasyonun bu kararı aldığı UEFA B lisansı kursunda Selçuk İnan, Volkan Demirel, Egemen Korkmaz, Mert Nobre gibi isimlerin yer aldığı öğrenildi. Normalde UEFA B lisansın aldıktan sonra A lisansı için en az 2 yıl beklemesi gereken bu isimler yapılan bu uygulamayla birlikte 1 aydan daha kısa sürede UEFA A lisansına sahip olacaklar. Bu isimlerin arasında UEFA B lisansını almamış bu uygulamayla direkt UEFA A lisansına kaydolmuş isimler de yer alıyor.

Federasyonun almış olduğu bu kararın bunca yıllık emeklerinin hiçe saymaları anlamına geleceği belirtildi. TFF bu hızlandırılmış kursla A lisans ile B lisansının birleşmesini sağlamış oldu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından UEFA’nın konuyu yakından takip ettiği öğrenildi.

 

ASİST ANALİZ ÖZEL

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya