SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Thiam: Erol Hoca nerede istiyorsa orada oynarım

FUTBOL | 24.08.2020 14:53

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mame Thiam, adeta Erol Bulut'un emrine amadeyim dedi. Basının karşısına çıkan Senegalli, "Hocam nerede istiyorsa orada oynamaya hazırım" dedi.

Thiam: Erol Hoca nerede istiyorsa orada oynarım

Fenerbahçe'de yeni transferler, basının karşısına çıkmaya devam ediyor. Mert Hakan Yandaş, Gökhan Gönül ve Caner Erkin'den sonra Mame Thiam da muhabirlerle bir araya geldi. Transferinden duyduğu mutluluğu dile getiren Senegalli, Erol Bulut'a çağrıda bulundu.

Hocam nerede istiyorsa orada oynamaya hazırım diyen 27 yaşındaki forvetin açıklamalarından satır başları şöyle:

"BURADA OLMAKTAN SON DERECE MEMNUNUM"

"Burada olduğum için çok mutlu olduğumu tekrar belirteyim. Birbirimizi tanımak adına burada yapılan antrenmanlar çok önemli. Umuyorum ki; hep birlikte iyi bir şekilde hazırlanıp ligde bunun artılarını görürüz.

Buraya gelmeden önce Moussa Sow ile konuştum; bana başarılar diledi. Benim için dua ettiğini de söyleyip kolaylıklar diledi.

"HEDEFE GİDEN YOLDA ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Ben de; Fenerbahçe formasıyla benden önceki forma giyen vatandaşlarım gibi iyi işler çıkarmak istiyorum. Takımıma katkıda bulunmak istiyorum. Burada olduğum müddetçe; her zaman en iyimi sahada vermek istiyorum. Hedefe giden yolda; maksimumumu ortaya koymak için elimden geleni yapacağım.

Birçok pozisyonda oynadım. Sol ve sağ açık olarak da ikinci forvet olarak da oynadım. Önemli olan; hocanın bana nerede ihtiyacı olduğu... Ben bu anlamda çalışmalarımı sürdürüyorum. Hocam nerede istiyorsa o pozisyonda oynamaya hazırım. Her yerde oynamak ve bu göreve hazır olmak benim için çok daha önemli.

"HOCA, BİRÇOK POZİSYONDA OYNADIĞIMI İYİ BİLİYOR"

Hoca, benim hücumun birçok yerinde oynadığımı gayet iyi biliyor. Zamanı geldiğinde de oturup konuşma yapacağız hocamızla. Şu an itibarıyla hazırlık sürecindeyiz. Takım olarak neyi daha iyi yapabileceğimizi görmeye çalışıyoruz. Zamnı gelince; nerede oynayacağım konusunu hocamızla görüşeceğizdir.

Fenerbahçe'nin beni istediğini duyunca çok çok mutlu oldum. Eşim de aynı dilekler içerisindeydi. Hazır yeklif varken kabul etmem gerktiğini bana kendisi de söyledi. Hazırlık maçı yaptık. Takım arkadaşlarımı tamıma fırsatım oldu. İlk maç olması açısından benim için önemliydi. Allah daha iyi biliyor ileride neler olacağını ama ben burada maksimumumu sergilemeye çalışacağım.

"BEN HAZIRIM! KANAT DA OYNARIM FORVET DE..."

Ben hazırım... Kanat da oynarım forvet de... Tabii ki hocanın isteği ve kararı çok önemli. Benim için nerede oynayacağım önemli değil.

Dinime bağlı bir insanım. Maçtan önce yaptığım bir uğur yok. Daha çok dua ediyorum. Hem kendim için hem de takımımın iyi gitmesi adına. Ben kendi geleceğime bakarım. oynadığım her maçta maksimumumu ortaya koyacağımdan emin olabilirsiniz.

"INTER VE JUVENTUS'TA ÖNEMLİ TECRÜBELER EDİNDİM"

Gençken Inter ve Juventus gibi önemli takımlarda oynadım. Büyük takımlara geçme periyodu; biraz daha hızlı oldu. Bu sayede; çok fazla şey öğrendiğimi de söyleyebilirim. Her zaman şimdiki ana bakan bir insanım. Anı yaşarım. Şu anda Fenerbahçe'de olmaktan dolayı çok memnunum. Amacım burada maksimumumu göstermek. Hedefim de; şu ana odaklanıp en iyimi ortaya koymak olacak.

Fenerbahçe her zaman büyük bir takımdır. Geçtiğimiz sezon da öyleydi bu sezon da... Şampiyonluk için her zaman şansımız var. Aynı şekilde Fenerbahçe'nin çok büyük bir kapasitesi var. Biz de oyuncu grubu olarak bu kapasiteyi ortaya koyup taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz.

"CRISTIANO RONALDO, BENİ HEYECANLANDIRIYOR"

Formasyon anlamında; çok farklı dizilişlerde oynadım. 4-3-3, 4-3-2-1, 4-5-1 gibi... Önemli olan futbolcunun bu sistemlere adapte olması. Avrupa'dan takip ettiğim oyuncuya gelecek olursak; Cristano Ronaldo'yu takip ediyorum. Oynadığı pozisyonlardaki hareketliliği ve kalitesi beni heyecanlandırıyor.

Türkiye; fiziksel güce dayanan bir lig... Çok fazla temasın olduğu bir yerde oynuyoruz. Fakat bu takımlarda iyi bir ritm de oluşturuyor. Bu tip maçlarda oynamak hiç de kolay değil. Karşılaşmaları kazanmak da hiç kolay olmuyor. Her takım birbirini mağlup edebiliyor. Biz her zaman hazır olmalıyız. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi sergilemek zorundayız."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya