SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Tottenham, Liverpool gibi geri adım attı

FUTBOL | 13.04.2020 16:30

Premier Lig’de çalışanlarını ücretsiz izne gönderen Liverpool, daha sonra geri adım attı. Tottenham da, Liverpool gibi bu kararı alıp sonra iptal etti

Tottenham, Liverpool gibi geri adım attı

Yeni tip koronavirüs nedeniyle birçok kulüp finansal sıkıntılar çekmeye devam ediyor. Premier Lig’de çalışanlarını ücretsiz izne gönderen Liverpool, kamu kaynaklarından faydalanmaya çalıştı. Daha sonra bu karardan geri döndüklerini açıklayan ekip, geri adım attı. Liverpool’un geri adımında sonra, Tottenham’da Kırmızılar gibi bir karar aldı. Çalışanlarını ücretsiz izne çıkardığını açıklayan Londra ekibi, daha sonra bu karardan vazgeçti ve geri adım attı.

İngiltere Hükümeti futbol takımlarının maaşların %80’ini karşılayabileceğini açıklarken, bazı Premier Lig kulüpleri bu paketten daha düşük ligdeki takımların yararlanmasını istedi ve teklifi kabul etmedi. Liverpool ve Tottenham, bu paketi başta kabul edip %20’lik bir maaş ödemeye sıcak bakarken, gelen tepkiler üzerine kararlarından geri döndü.

SADECE YÖNETİMDE ÇALIŞANLARIN MAAŞI DÜŞÜRÜLECEK

Tottenham’ın, geri adım attığı açıklamasında “Nisan ve mayıs aylarında herkesin maaşının tamamı ödenecektir. Yalnızca, yönetimde bulunan personellerin maaşında düşülme olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya