SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Karaman: Yenen gollerin sebebi rotasyon değil

FUTBOL | 02.11.2019 21:06

Karaman: Yenen gollerin sebebi rotasyon değil

Başakşehir beraberliğinin ardından bu sezon sahasındaki ilk yenilgisini Göztepe'den Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman, yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini belirtirken kaybetmenin üzücü olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

'İLK YARIDAKİ FUTBOL BİZE YAKIŞMADI'

"İlk yarıdaki futbol bize yakışmayan bir futboldu. Top her ne kadar bizdeymiş görünse de topun hızı bizim istediğimiz şekilde değildi. 2. devre daha gayretli, istekli bir takımım sahadaydı. Oyun isteği vardı, pozisyonlar buldu. Ancak ne yazık ki sonlandıramadık. Sonlandıramayınca da böyle bir sonuçla karşılaştık. Bunun için üzgünüm.

'İSKELETİMİZ ÜST DÜZEY ÇABA GÖSTERDİ'

Geçen yıldan bu yana iskelet diye tabir ettiğimiz, takımın yükünü çeken oyuncuların her şeye rağmen mazeret üretmeden, bırakmadan, camianın beklentilerine yanıt vermek için gösterdikleri üst düzey bir çabası var. Maçın 2. yarısında birçok arkadaşlarını o çabaya ortak ettiler ancak çeviremedik. Onlara teşekkür ediyorum ve bu sonuç için de üzüntümü ifade ediyorum.

 

'HIZINA GÜVENDİĞİMİZ İÇİN FERNANDES'İ SEÇTİK'

Bir kadro iskeletimiz var. Bunun içinde her futbolcuyu tercih etme şansımız ve hakkımız var. Bu maçta bu tercihi yaptık. Rakibin önde hızlı futbolcuları vardı. Hızına biraz daha güvendiğimiz için Fernandes'i tercih ettik,

'BİZİM GÖRDÜKLERİMİZİ HAKEM GÖREMİYOR'

İlk yarı belki beklenenin altındaydı ama 2. yarı o da toparladı. Sörloth'un pozisyonunu ben de içeride defalarca seyrettim ancak bazen bizim gördüklerimizle maçları yönetenlerin ya da VAR odasındakilerin görüşleri örtüşmeyebilir. Yorumumu kendime saklayacağım.

Pozisyonu spor kamuoyu izler, görür ve gerekli yorumu onlar da yapar. Bizler de takip ederiz. Sonuçta hakemin kararı esastır. Bizim yaptığımız da ona uymak

İsimler üzerine çok takılmamak gerek ancak takım kimyası oluşturulurken o pozisyonun oyuncuları üzerine kanalize olursunuz. 'Trabzon'un savunma kurgusunda hata var, rotasyon var' diyerek de diğer oyuncuları bunun dışında göremezsiniz.

'ŞEHRİN KARAKTERİNE UYGUN İSİMLERİ SEÇEBİLİRDİK'

Rakibin az sayıda geldiğim kalemiz maalesef yine gol yedi. O konuda üzgünüz ancak bunu tek başına rotasyon ya da oyuncu yeteneğine bağlamamak lazım. O bölgede belki de biraz daha sert, agresif oyuncuları tercih edebilirdik. Özellikle şehrin karakterine uygun yapıda isimleri tercih edebilirdik.

'SAVUNMAYI SAVUNMADAN BEKLERSENİZ...'

Takımda yaşanan sakatlıklar da üst üste gelince daha çok sıkıntı yaşadık. Onun için yenilen golleri tek başına savunma rotasyonuna bağlamamak gerekir. Belki rotasyonu en az yapan takımlardanız. Savunma yalnızca savunma oyuncularından beklenirse bu tarz sıkıntılar yaşanır. Zaman içerisinde maalesef biz de bu sıkıntıları yaşıyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya