SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzon’un kafası Süper Lig’de

FUTBOL | 24.10.2019 23:53

Haluk AYYILDIZ Haluk AYYILDIZ
Trabzon’un kafası Süper Lig’de

Trabzonspor Kaptanı Sosa’dan başlayalım istedim. Önce nazar değmesin diyelim. Karakter var. İnsanlık var. Gençlere örnek. Lider. Büyük profesyonel.. Ciddiyetsizliğini hiç görmedim. İşine öyle sarılmış ki, alkışlamamız gerekiyor.

ALTERNATİFİ OLMADIĞI İÇİN AMAN DİKKAT SOSA!

Sosa, Krasnodar maçında da takımını oynatan ve pozisyona sokandı. Fakat, üzerine çok yük bindiğini de söylememiz gerekiyor. İlerleyen yaşına rağmen, fizik kurallarını ihlal ettiğini ve kendini çok zorladığını da görüyorum. Bu iyi bir şey değil. Yarın, bugün ya sakatlanırsa korkusu bir futbolsever olarak beni de telaşlandırmıyor değil.. Alternatifi olmadığı için aman dikkat diyorum Sosa’ya…

Gelelim maça, Trabzonspor ilk yarının 25 dakikalık bölümünde rakibinin bilerek ve isteyerek oynamasına izin verdi. Ardından Sosa başlangıçlı net pozisyonlar üretti ama gol atamadığı için strese giren taraf oldu.

 

NWAKAEME RAKİBİNİ KAÇIRINCA BERG AFFETMEDİ

Ben biraz da Nwakaeme’den bahsetmek istiyorum. Kötü oynuyor şu sıralar. Krasnodar maçında çok top ezdi ve bitirici vuruşları hiç yapamadı. 49’da rakibini kaçırınca Berg’de affetmedi.

Trabzonspor da kalesinde golü gördü. Belli oldu ki, Trabzonspor, Avrupa Ligi’ne hiç ısınamadı, hatta konsantre bile olamadı. Trabzonspor’un sanki kafasında süper lig var. Bilmem yanılıyor muyum?

YUSUF ÇOK ÇALIŞTI AMA GÖZLER ABDÜLKADİR'İ ARIYOR

Sosa dışında Trabzonspor’u ayakta tutmaya çalışan futbolcu Yusuf Sarı idi. Çok çalıştı, çok koştu. Fakat oyuna daha fazla katkı sağlaması gerekiyor.

Bizim gözümüz bu konuda hep Abdülkadir Ömür’ü aradığı için Yusuf’un performansı düşük seviyelerde kalıyor.

 

IVANILDO FERNANDES EVLERE ŞENLİKTİ

Trabzonspor savunmasına da bir eleştiri yapalım. Özellikle Fernandes evlere şenlikti. Ne yaptığını bilmez halde oynuyor. Garip garip işler yaptığından rakibe bolca pozisyon verdiren isimdi.

Sturridge ve Mikel’in yokluğunda tabi ki Trabzonspor güçsüz kaldı, buna itirazımız yok ama bu kadar dağınık olmakta hoş değildi.

STURRIDGE'IN YOKLUĞUNDA SÖRLOTH DA YOKTU

Özellikle Sturridge’nin yokluğunda Sörloht’u piyasa da yoktu. İleride çok yalnız kaldı ve inanın neredeyse topla hiç buluşamadı bile. Sonuç olarak Trabzonspor, Krasnodar mağlubiyetinden sonra UEFA Avrupa Ligi’ne bana göre havlu atmıştır.

Rota tamamen Süper Lig'e çevrilmiştir. Zaten hesap da buydu görüntüsü vardı! Bu gerçekler ışığında değerlendirmemi yaptım, kızanlar olabilir, varsın kızsınlar. NOKTA

Tüm bunlar Trabzonspor’un yediği son dakika golünden de belli değil mi? 0-2

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya