SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor, Avrupa’dan men kararı sonrası harekete geçti…

FUTBOL | 05.06.2020 20:28

Trabzonspor yönetimi, UEFA’nın 1 yıllık men kararının ardından harekete geçiyor. Ağaoğlu ve yönetimi, yürütmenin durdurulmasını talep edecek.

Trabzonspor, Avrupa’dan men kararı sonrası harekete geçti…

Geçtiğimiz günlerde şok bir haberle UEFA tarafından Avrupa’dan 1 yıl men edilen Trabzonspor’da yönetim harekete geçti…

Bordo-mavililerde başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi, öncelikle yürütmenin durdurulmasını talep edecek. Bu talebin kabul görmemesi durumunda; Trabzonspor, CAS mahkemesine gidecek. Ayrıca bordo-mavili ekipte, daha önceki yönetimlerin UEFA ile yapılan FFP anlaşmasına uymadığı ve bütçenin bir hayli üstüne çıkıldığı öğrenildi.

Ağaoğlu ve yönetiminin bütçeyi dengelemek için bir hayli uğraştığı ancak bütçenin üstüne çıkıldığı için toparlanamadığı gelen haberler arasında… Bunun üzerine Trabzonspor Kulübü de her ihtimali göz önünde bulundurarak; İsviçre’deki avukatlarına yetki verdi.

UEFA GEREKÇELİ KARARINI BORDO-MAVİLİ EKİBE GÖNDERDİ

2016 yılından beri UEFA ile çok sayıda yazışmaların yapıldığı ve UEFA’nın da 18 sayfalık gerekçeli kararını da bordo-mavili ekibe gönderdiği öğrenildi. Trabzonspor yönetiminin; men kararı sonrası, “Avrupa’dan alınan 1 yıllık men cezası, büyük ihtimal bir yıl daha geciktirebilir” şeklinde bir öngörüsü olduğu kaydedildi.   

HALUK AYYILDIZ / ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya