SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Ağaoğlu: Kasada, masada, sahada güçlü bir Trabzonspor var!

FUTBOL | 02.01.2020 16:24

Ahmet Ağaoğlu: Kasada, masada, sahada güçlü bir Trabzonspor var!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, teknik patron Ünal Karaman'ın ani bir şekilde ayrılmasından sonra önemli açıklamalarda bulundu.

AĞAOĞLU: TRABZONSPOR İÇİN ŞAMPİYONLUK DIŞINDA BAŞARI SAYILMAZ

Bordo mavililerin başkanı Trabzonspor'un Süper Lig'de konumunu değerlendirerek, "Ligin genelini değerlendirdiğimiz zaman 3.lük Trabzonspor için bir başarı mı, buna bakmalıyız. Liderliğin ve şampiyonluğun dışındaki tüm sonuçlar Trabzonspor için başarı sayılmaz. Sakatlıklar, şanssız puan kayıpları oldu. İlk yarıyı Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın önünde bitirmek küçümsenecek bir sonuç değil. Alt sıralar da dahil olmak üzere at başı giden bir yarış var. İlk yarı performansına 7 veya 7,5 notu veriyorum.” ifadelerini kullandı.

“NDIAYE’Yİ YARIN KAP’A BİLDİRECEĞİZ”

Transfer konularına da değinen Ağaoğlu, "Ndiaye ve kulübü ile prensipte anlaştık. Ayın 3'ünü bekliyoruz. Kiralık olarak kadromuzda. Transfer penceresi açılır açılmaz duyuruyu yapacağız. Satın alma opsiyonu var. Biz Sörtloth'u da aynı şekilde aldık. Sörloth konusunda çok sıkıştırıldık. Bonservisini almamızı istiyorlar. Sosyal medya garip bir yer. Biri bir şey yazıyor, diğerleri onun peşinden koşuyor. Onun üzerinden yönlendirmeyle iş yapacak olursak sıkıntıların en büyüğünü yaşarız. Ndiaye'nin de satın alma opsiyonu var ama bizim elimizde." açıklamalarında bulundu.

“ÜNAL KARAMAN GELDİĞİNDE HERKESİN AKLINDA SORU İŞARETİ VARDI”

Ünal Karaman ile olan ayrılığı da değerlendiren başkan Ağaoğlu, “Ünal Karaman geldiğinde herkesin aklında soru işareti vardı. Ünal Karaman geldiğinde destekleyenler oldu ancak çok sayıda eleştiride bulunanlar da oldu. En son tecrübesinin Karabük'te olduğu ve küme düşen bir takımı çalıştırdığı yönünde şık olmayan eleştiriler de oldu. Ünal Karaman geldiğinde yapılan eleştirileri hatırlayalım. Bana göre Yeni Malatyaspor maçı Trabzonspor'un dönüm noktalarından biridir. Kendi paçanı kurtarma uğruna kulübü ateşe atma hakkını hiç kimse bize vermiyor. Yeni Malatyaspor maçı Trabzonspor tarihine yakışmayacak bir maçtı. Ünal hoca bu maç sonrasında önce yönetici arkadaşıma sonra da bana istifa etmesinin doğru olacağını söyledi. Ben de ona sakin olmasını söyledim. Takımın iki önemli oyuncusu ve hoca arasında bir karar almak zorunda olduğumuz bir süreçti. Biz hocanın yanında olma kararı aldık. Hocanın çok kırılgan bir yapısı olduğunu biliyorum. Çünkü neredeyse 24 saati hoca ile birlikte geçirdim. AEK maçından sonra çok ciddi eleştiriler geldi. Hocamız da maalesef bu eleştirilerin etkisinde altında kalarak büyüklerin de yönlendirmesiyle bazı açıklamalar yaptı. Hoca AEK maçından sonra transferleri ben yapmadım dedi. Ama Andjusic ve Avdijaj transferleri hariç senin haberin vardı. Yapılan bütün transferlerden hocanın haberi vardı. Hocanın şöyle bir tavrı var, 'Ben bunları izlemedim.' diyor. Siz izlemediniz zaten izleme ekibi var. Serzenişler o zamandan başlamıştı.Tahmin ettiğim kadarıyla hoca büyüklerin etkisinde kalarak bu tür beyanatları verdi. Hoca Sivas maçından sonra 'Ben artık devam etmesem daha iyi olur.' demiş." ifadelerini kullandı. 

"HOCA DAHA ÖNCEDEN İSTİFA KARARINI VERMİŞ"

Açıklamalarına devam eden başkan Ağaoğlu, "Ünal hoca gelmeden önce 10-12 teknik adamın ismi geçiyordu. Hiçbiriyle görüşmedik. Aklımızda sadece Ünal Karaman vardı. İrtiba kaybeden bir Trabzonspor vardı. Biz dikensiz gül bahçesine gelmedik. Bu yükü sırtlayacak insanlarla yola devam edeceğimiz için Ünal Karaman isminde ısrarcı oldum. Sonuna kadar da eleştirlere kulak tıkadım ve yanında oldum. Olumsuzluğun tek sorumlusu vardır Trabzonspor Başkanı. Konyaspor maçından sonra yaptığım açıklamam şu 'Maçların ikinci yarılarında oynanan oyun Trabzonspor'a yakışmıyor' demiştim. Oynanan kötü futbolun bile sorumlusu benim diyen bir insan bu eleştiriyi yapıyorsa, bunun adı öz eleştiridir. Ünal Hoca bir maçtan önce 'Eğer ben burada kalmaya devam edersem herkes ayağını denk alacak. Buna başkan da dahil' dedi. Hoca istifa kararını vermiş, en son gelmiş olduğu noktada Kayserispor maçının üzerine divan başkanı ve genel sekterimiz hocayla görüştü. Ben görüşmedim. Maçtan sonra söyledikleri Trabzonspor'a uymadığını kendisine divan başkanı ve genel sekterimiz ifade etti. Kendisi de 'ne yaptığımın ve ne söylediğimin farkındayım' demiş. Fesih şartları için beni aradılar ben de taleplerinin karşılanacağını söyledim." açıklamalarında bulundu.

"BANA VE EŞİME HAKARET EDİLDİ"

Açıklamalarına devam eden Ağaoğlu, "Sosyal medya üzerinden patlayan bir hareketlenme oldu. Tweet sayılarının 100 bine ulaştığı söyleniyor. Trabzonspor'un tarihinde alışık olduğu bir durum değil. 80 ila 90 bin arasında atılan tweetler İstanbul'dan gönderilmiş. Bana ve eşimin telefonlarına hakaret dolu mesajlar geldi." söylemlerinde bulundu.

"HER TARAFTAN KULÜBÜ TAHRİP ETMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Söylemlerine devam eden Ağaoğlu, "Benim icra kurulu yönetiminde 2 arkadaşım var ve ikisinin de istifa mektupları cebimde. Bu arkadaşlarım mı benim yerime geçeceklermiş? Her taraftan tahrip etmeye çalışıyorlar kulübü. 1 milyar TL borçtan, maaşları ayın 1'inde değil 28'inde yatan bir kulüp haline geldik. Primler günü gününe yatıyor. Ailemize küfür ediyorsunuz, hakaret ediyorsunuz , tehdit ediyorsunuz. Ve aleni tehditler bunlar. 'Kan gölü içinde yüzeceksiniz' ve 'mermiye bu kadar hızlı koşan bir adam görmedim' tarzda mesajlar geldi. Trabzonspor'un başarısı için uğraşan ve savaşan insanlarız. Bütün mesajların içinde şöyle bir ileti geldi; Eren Bülbül'ün annesi ve abisi 'Başkanım her türlü aldığınız kararın arkasındayız. Bu taraftar her daim yanınızda. Anamın ve benim dualarım sizinle. Bu mücadelenin içinden ne ben çekilirim, ne asbaşkanım çekilir. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız. Bir grup taraftar, Trabzon'un belediye başkanı, kanaat önderi bu işleri yapıyorsa, tabii ki onu takip edenler olacaktır. Bu olayı siyasi bir yöne çekmeye çalıştılar. 4-5 aydır Trabzonspor'un üzerine yazılan senaryolar... Trabzonspor'la alakalı çok ciddi engeller ve engellemelerin hepsi şu anda yargıda. Borsada işlem gören bir kulüp hakkında 'örtülü ödenek' iddiaları diye başladı. Oklar sayın Berat Albayrak'a doğru yönelmeye başladı daha sonra. Trabzonspor'u siyaset arenasına çekmeye çalışıyorlar. Ünal Karaman olayı, olayın patlama noktası ancak ortayı da Ünal Karaman yaptı bu insanlara. Burada amaç çok farklı, biz hiçbir şekilde bu oyuna düşmeyeceğiz." söylemlerinde bulundu.

"ŞU ANDA TRABZONSPOR'UN TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN ÇİMŞİR'DİR"

Teknik direktör Şota Arveledze ile görüştükleri iddialarına Ağaoğlu, "Şota ile görüşüldü, zaten Şota ile anlaşmışlardı dediler. En son Şota ile geçen sene 4 Ağustos'ta Nwakaeme transferi için görmüştüm. Mustafa Denizli'yle anlaşmışız! Hiçbir hoca ile bu süreç içinde görüşmüşlüğümüz yok. Zaten hocaların çoğu görev başında. Şu anda Trabzonspor'un teknik direktörü Hüseyin Çimşir'dir. Kulübe operasyon yapıldı. Açık ve net. Hazırlıksız yakalandık, hoca gönderme gibi düşüncemiz yoktu. Hüseyin Çimşir'e 1-2 Türk ve 1 de yabancı hoca düşünüyorum yanına dedim. Hüseyin Hoca da 'çok iyi fikir' dedi. Bu yabancıyı seçme konusunda zamanımız var. Yardımcılarından bir tanesi Muzaffer Bilazer olacak. 1 veya 2 transfer daha gerçekleşebilir. Savunmaya bir takviye olabilir. Bir de sürpriz bir isim var, umarım gerçekleşir. Yüzde 30'dan 40'a çıkmasına büyük tepkimiz oldu. Kullanabilceğimiz 12 milyon Euro limitimiz var. Bunun dışında transfer edeceğimiz oyuncuların maliyetinin üçte birini gelir olarak kulübe sokmak zorundayız. TFF'nin lisans talimatına yüzde 100 uyan bir kulübüz. Gösterdiğimiz direniş bunaydı. Trabzonspor'da çok sık tekrarlanan bir cümle var: Kasada, masada ve sahada güçlü bir Trabzonspor. Trabzonspor kalibresindeki bir takımın kaybetmemesi gereken kayıplar oldu. Kasamızdan para dolup taşmıyor ama en azından kapımızda kupalara haciz için gelen insanlar yok." ifadelerini kullandı.

"SOSA VE NOVAK'A TEKLİFLER YAPTIK"

Sosa ve Novak'ın sezon sonu bitecek olan sözleşmelerini yenilip yenilenmeyeceği hakkında konuşan Ağaoğlu, "Sosa ve Novak'a ödeyebileceğimiz en yüksek ücreti önerdik. Gerçekten çok iyi ücretler önerdik. Kulübün imkanlarını zorladık. Oyuncular biraz fazla menajerlerinin yörüngesinde kalıyorlar. Bu da doğaldır. Menajerler menajercilik oynuyor şu anda..."  Sosa'ya 2 senelik sözleşme önerdik. Novak'a ise 2+1. Abdürrahim ve Serkan'a teklif var. Abdürrahim'e 1 milyon Euro, Serkan'a 1.5 milyon Euro teklif geldi. Sturridge için bize ulaşan sözlü teklif var ama ikinci yarı devam etme düşüncesindeyiz. Uğurcan Çakır, bizim göz bebeğimiz. Evlendirirken bile zor verdik. Uğurcan için teklif geldi. Hala da geliyor. Uğurcan Çakır bu takıma ne verebileceğini ve takımdan ne zaman ayrılabileceğini çok iyi biliyor. Asla ve asla gitmesi söz konusu değil. Abdülkadir Ömür'ün kendi ifadesi. Mart başı oynayacak hale gelirim dedi." açıklamalarında bulundu.

"ŞAMPİYONLUĞUN EN ÖNEMLİ ADAYLARINDAN BİRİYİZ"

Şampiyonluk hedefleri hakkında da konuşan başkan Ağaoğlu, "Böyle bir mesaj vermem. Söylemim herkesin malumudur. Şampiyonluk için mücadele edilir, biz de bu yarışın içerisinde olacağız. İnsanları da zaten bu rahatsız ediyor. 6 ay sonra göreceğiz, bu takımla gurur duysunlar. Şampiyonlukla alakalı olarak sezon sonunda göreceğiz kimin nerede bitirdiğini. Şunu söyleyeyim en önemli adaylardan biriyiz." söylemlerinde bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya