SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ağaoğlu: "Yusuf Yazıcı'dan gelen para..."

FUTBOL | 30.11.2019 17:04

Ağaoğlu: "Yusuf Yazıcı'dan gelen para..."

Trabzonspor'un Olağan Mali Kurulu’nda konuşan bordo mavililerin başkanı Ahmet Ağaoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu, 17 Milyon Euro karşılığında Fransa’nın Lille takımına transfer olan Yusuf Yazıcı’nın parasının Bankalar Birliği’ne gittiğini söyledi.

“FUTBOLCULARIMIZIN ALACAĞI YOK”

Kulübün mali durumunu düzelttiklerini ifade eden Ahmet Ağaoğlu, “Trabzonspor’da hiçbir futbolcumuzun alacağı bulunmuyor. Kasım ayı ödemelerimizi de önceden yaptık. Kadro maliyetimizi 17-18 milyon liralara indirdik. Önemli sponsorluk ve reklam gelirleri kazandık.” ifadelerini kullandı.

“55 MILYON EURO ZARAR ETMİŞTİK”

Avrupa’ya katılım şartlarını da açıklayan Ağaoğlu, “55 Milyon Euro zarar edilmişti ve UEFA Disiplin Kuruluna gönderilmiştik. Yaptığımız çalışmalar sayesinde UEFA’ya giderlerimizin %60 azalttığımızı ve diğer her şeyi anlattık. Görüşmeler sonunda UEFA bizi Avrupa gelirlerimizin %50’sini alma şartıyla bizi Avrupa’ya yolladı.

“TOPLAM BORÇ 828 MİLYON LİRA”

Kulübün borcunu da açıklayan bordo mavililerin başkanı, ”Kulübümüzün borcu toplamda 828 milyon TL. Gelirlerimizi %55 oranında artırdık ve bu konuda şu an lideriz. Giderlerimizi ciddi şekilde düşürdük. Kulübünün altyapısından oyuncu yetiştirip en yüksek bedelle yurt dışına gönderen kulüp de Trabzonspor olmuştur.” söylemlerinde bulundu.

“FUTBOL AİLESİNE BORCUMUZ YOK

Trabzonspor’un kulüp, menajer ve oyunculara borcu kalmadığını belirten Ağaoğlu, “Bizim futbol camiasına borcumuz 30 Haziran itibariyle 210 milyon TL’ydi. Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma sonrası artık böyle bir borcumuz kalmadı.” ifadelerini kullandı.

“GELİRLER ÖNCE BANKALAR BİRLİĞİNE”

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın detaylarını da açıklayan Ağaoğlu, “Futbolla ilgili tüm gelirler öncelikle Bankalar Birliği’ne gidiyor. Gelirlerin yüzde 70’i borç ödemelerine gidiyor. Bir kulübün bütçesini TFF ve Bankalar Birliği’nin kontrol etmesi iç acıcı değil ama bu noktaya bu durumu biz getirdik. Kimseyi bu konuda suçlayamayız.” açıklamalarında bulundu.

“ANLAŞMAYI YAPMASAYDIK AVRUPA’YA GİDEMEZDİK”

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın önemine değinen Ağaoğlu, “Eğer bu anlaşmayı yapmamış olsaydık futbolcuların 6 aylık alacakları birikmişti. Bu yüzden UEFA organizasyonlarına katılım sağlayamayacaktık. Hoş bir durum değil ama bu uygulama kulüpleri disipline ediyor. Belirlenen limitlerin dışına çıkılırsa futbolla ilgili tüm gelirler temlik edilmiş durumda oluyor.” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya