SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor, Pereira'nın sözleşmesini 1 yıl daha uzattı

FUTBOL | 30.05.2020 16:29

Trabzonspor, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan deneyimli sağ bek Pereira’nın sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.

Trabzonspor, Pereira'nın sözleşmesini 1 yıl daha uzattı

Geçtiğimiz günlerde AsistAnaliz olarak Trabzonspor’un Pereira ve Hosseini’nin sözleşme uzatacağını duyurmuştuk. Bugün bordo-mavili ekip için sevindirici bir gelişme yaşandı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Portekizli sağ bek ile birlikte imza töreni düzenleyerek; deneyimli oyuncu ile olan sözleşmenin 1 yıl daha uzatıldığını duyurdu.

HOSSEINI VE BİLAL İLE 1 YIL DAHA!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, imza töreninde ayrıca Bilal Başacıkoğlu ve Majid Hosseini’nin sözleşmelerinde yer alan 1 yıl daha uzatma opsiyonunu devreye soktuklarını söyledi ve “Joao Pereira futbolu burada bırakmak istediğini bize söyledi, alacağı ücret konusunda da bizi hiç üzmedi. Her iki tarafı da mutlu eden bir sözleşme oldu. Kaptanımız Jose Sosa bizim için sadece futbolcu değil. Bizimle devam etmek istiyor. Hakkındaki spekülasyonlara herhalde bu sözlerle nokta koymuş oluyoruz. Joao'nun 1 Lira'sı diğer oyuncuların 10 Lira'sı... Futbolu bıraktıktan sonra kulübün CEO'su yapıp, kasayı Joao'ya emanet etmek istiyoruz. Bilal ve Majid'in sözleşmesindeki opsiyon haklarını da kullandık, ikisi de önümüzdeki sezon bizimle yola devam edecekler.” dedi.

PEREIRA: TARİH YAZMAK İÇİN ÇOK YAKINIZ!

İmza töreninde konuşan Pereira ise, “Başkanımıza, yönetime ve tüm Trabzonsporlulara bana güvendiği için çok teşekkür ediyorum. İlk sözleşmeyi imzaladığımda 3.5 yıl, hatta daha fazla kalacağımı hiç düşünmemiştim. Bu arada en büyük teşekkürü de taraftarımıza, Trabzonlulara ediyorum. Bana, eşime ve oğluma hep çok iyi davrandılar. Bu sene tarih yazmak için çok yakınız. Kalan 8 final maçında başarılı olursak, yıllardır hak ettiğimiz yere ulaşacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. 

Deneyimli oyuncunun bordo-mavili ekipten gelecek sezon için 500 bin Euro alacağı açıklandı. Trabzonspor, Hosseini için gelecek sezon için 600 bin Euro, Bilal Başacıkoğlu için 2 milyon 750 bin TL ödeyecek. 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya