SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Trabzonspor o iki oyuncuyla 'devam' kararı aldı!

FUTBOL | 22.10.2019 20:36

Trabzonspor o iki oyuncuyla 'devam' kararı aldı!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, eşi Beyza Ağaoğlu’nun resim sergisini ziyaret etti ve basın mensuplarına açıklamada bulundu. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan futbolculardan Jose Sosa ve Filip Novak ile ilerleyen günlerde masaya oturacaklarını söyledi.

Takımın karakter olarak güçlü olduğunu dile getiren Ağaoğlu, kadrolarında savaşmayan tek bir oyuncunun bile olmadığını söyledi. Sezon başından beri sakatlıklarla ile başlarının dertte olduğunu da ifade eden Ağaoğlu, yeni transferlerin takıma adaptasyon sürecinin çok üzün sürmediğini de belirtti.

KAPTAN GİBİ KAPTAN

Karadeniz temsilcisinde gelecek sezonun planlanması şimdiden başlamışken, sezon sonu sözleşmeleri sona erecek olan futbolcular olan Filip Novak ve Jose Sosa ile görüşmelere kısa süre içerisinde başlanacağının müjdesini başkan Ağaoğlu verdi. İki futbolcuyla görüştüklerini dile getiren Ağaoğlu, iki futbolcuyla da sözleşme yenileyeceklerini söyledi.

Sosa’nın sezon başından beri bütün maçlarda inanılmaz bir performans sergilediğini ifade eden Ağaoğlu, Sosa’ya boşu boşuna Maestro denmediğini de sözlerine ekledi. Sosa’nın kaptan olarak aldığı sorumluluğu da üstlendiğini belirten Ağaoğlu, yıldız oyuncunun takım için çok önemli bir isim olduğunu belirtti.

Başta Jose Sosa ve genç kaleci Uğurcan Çakır olmak üzere birkaç oyuncunun liderlik etmesinin bu süreçte çok önemli olduğunu ifade eden başkan Ağaoğlu, başta teknik direktör Ünal Karaman olmak üzere bütün takıma sergiledikleri performanstan ötürü teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

‘SAKATLIKLAR BİZ ETKİLEDİ!’

Sezon başından bu yana tempolarının çok yoğun olduğuna dikkat çeken Ahmet Ağaoğlu, bu trafik içerisinde sakatlıklar yüzünden bocaladıklarını dile getirdi. Karakter olarak çok güçlü olduklarını söyleyen Ağaoğlu, yeni transferlerin de takıma kısa sürede adapte olmalarının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Ağaoğlu, takımda formsuz oyuncu olsa da herkesin savaştığını görmenin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

MAESTRO SOSA, BEYİN NWAKAEME

Yabancı oyuncular ile birlikte bir aile havası oluşturduklarını ifade eden Ağaoğlu, 9 milletten oyuncunun bir arada olduğu bir takım oluşturmanın kolay olmadığını fakat takım içerisinde arkadaş grubundan ötede bir aile tablosunun olduğuna dikkat çekti. Teknik ekip, yönetim ve alt yapıyla birlikte bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Ahmet Ağaoğlu, bu durumu sürdürmenin çok önemli olduğunu söyledi. Takım içerisindeki futbolcuların lakaplarının olduğuna dikkat çekten Ağaoğlu, Sosa’nın Maestro, John Obi Mikel’in Legend, Sörloth’un Kuzeyin Kralı ve Nwakaeme’nin ise Beyin lakabına sahip olduğunu ifade etti.

‘ASLİ GÖREVİMİZ BU!’

Mali konulara da değinen Ağaoğlu, geçmiş dönemlere göre rahatladıklarını açıkladı. Mali disiplinin çok önemli olduğuna dikkat çeken başkan, kulübün borcunun son 3-4 ay gibi bir sürede 300 milyon lira azaldığını açıkladı. Maaşları günü gününe ödediklerini de söyleyen Ağaoğlu, bunun asli görevleri olduğunu ve bu noktaya kadar iyi geldiklerini bundan sonrasının da iyi geçmesini istediklerini ifade etti.

‘KULÜP REKORUNU KIRDIK!’

Krasnodar maçı hakkında görüşleri sorulan başkan, her rakibe saygı duyduklarını, hiçbir maç için ayrım yapmadıklarını sözlerine ekledi. İyi bir ekip oluşturduklarına dikkat çeken Ağaoğlu, takım ile taraftarın bütünleştiğini, desteğin her geçen gün arttığını söyledi. Trabzonspor tarihindeki rekor kombine satışının 32 bin olduğuna belirten Ağaoğlu, bunun kulüp tarihinde rekor olduğunu söyledi. Taraftarın desteğinin devam ettiği sürece başarılı olacaklarını dile getiren Ağaoğlu, başarı için yarışın içerisinde olacaklarını belirtti.

‘İHTİYACA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ’

Devre arası transfer sürecine de değinen Ağaoğlu, sürekli oyuncu izlediklerini ifade etti. Başkan, devre arası transfere ihtiyaçları olup olmamasına göre hareket edeceklerini söyledi. Transferde çok iyi çalıştıklarını belirten Ağaoğlu, gelmeden önce Sörloth’un eleştirildiğini fakat bugünkü performansıyla oyuncunun kendisini kanıtladığını söyledi. Oyuncuyu transfer etmek kadar oyuncudan verim almanın da önemini belirten Ağaoğlu, transfer ettikleri bütün futbolcular ile bir aile olduklarını dile getirdi.

Son olarak Sturridge de değinen Ağaoğlu, futbolcunun uyum sürecinin biraz uzun olduğunu fakat klasını yavaş yavaş göstermeye başladığını belirtti. Sturridge’nin duygusal bir oyuncu olduğunu ifade eden Ağaoğlu, futbolcunun performansını arttığında çok da tehlikeli bir takım haline geleceklerini söyledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya