SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor, Süper Lig’in oynanmama ihtimaline karşı harekete geçti!

FUTBOL | 19.05.2020 23:04

Trabzonspor yönetimi, yabancı oyunculardan ligin oynanmaması durumunda alacağı primlerden vazgeçmesini istedi.

Trabzonspor, Süper Lig’in oynanmama ihtimaline karşı harekete geçti!

Koronavirüs nedeniyle ara verilen Süper Lig’e 12 Haziran’da başlanma kararı alınırken, Süper Lig ekipleri yavaş yavaş yeşil sahaya inerek hazırlıklarına başlamıştı. Bazı takımlarda çıkan koronavirüs vakaları nedeniyle liglerin oynanmama ihtimali üzerine Trabzonspor yönetimi harekete geçti.

TRABZONSPOR’DAN PRİMLERE AYAR!

Koronavirüs vakalarının Süper Lig ekiplerinde artması nedeniyle endişeye kapılan Trabzonspor yönetimi, takımı ekonomik anlamda rahatlatacak kararlar almaya devam ediyor. Bordo-mavili yetkililer; liglerin devam etmemesi ihtimali üzerine, yabancı futbolcuların alacağı primlerden vazgeçmesini talep etti. Bu istek yabancı oyuncular tarafından kabul görürken, bu anlaşma Süper Lig’in devamı durumunda iptal olacak. Ayrıca bordo-mavili ekibin, futbolcularına da geriye dönük bir borcunun olmadığı öğrenildi.

YERLİLERE DE KESİNTİ YOLDA!

Koronavirüs nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşayan Trabzonspor’da yerli oyunculardan da %25’lik bir maaş kesintisi yapılacağı öğrenildi. 12 Haziran’da başlayacak olan Süper Lig için hazırlıklarına ara vermeden devam eden bordo-mavili ekipte, 3 kez yapılan koronavirüs testlerinde bir vakaya rastlanılmadı. Trabzonspor’da oyuncular, çalışanlar ve teknik heyet hafta içinde bir teste daha girecek.  

HALUK AYYILDIZ / ÖZEL HABER 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya