SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor’da koronavirüs alarmı!

FUTBOL | 15.05.2020 21:21

Trabzonspor Yönetimi, üst üste takımlarda çıkan koronavirüs vakaları nedeniyle alarma geçti ve bordo-mavili ekipte, tedbirler arttırıldı.

Trabzonspor’da koronavirüs alarmı!

Koronavirüs, tüm dünya üzerindeki etkisini yavaş yavaş etkisini yitirirken; liglerin başlıyor olması nedeniyle takımlar yeşil sahalara geri dönmüştü. Türkiye’de de 12 Haziran’da başlayacak ligler nedeniyle sahaya inen takımlar, antrenmanları sürdürüyordu. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlarda üst üste çıkan koronavirüs vakaları Trabzonspor’u da endişelendirdi ve bordo-mavili ekip, koronavirüs tedbirlerini iyice arttırdı.  

TRABZONSPOR’DA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

Bordo-mavili ekibin koronavirüse karşı aldığı tedbirler şu şekilde;

- Tesislerde 4 personel, koronavirüse karşı görevlendirildi. Bu personeller, oyuncular kulübe gelmeden önce odalarını her gün dezenfekte ediyor.

- Kapı kolları, musluklar ve prizler dahil siliniyor, ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe kuralları titizlikle uygulanıyor.

- 4 idman sahası bulunan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplu hale çalışma yapılmazken, değişmeli olarak sahalar kullanılıyor ardından tek bir sahada toplu idman yapılıyor.

- Her bir futbolcu odasında duşu alıyor. Ayrıca oyuncuların araçlarına dezenfekte sıvıları konuldu. Futbolcuların evlerine de büyük boy dezenfektanlar gönderildi.

- İdmana çıkmadan önce, futbolcular ellerini dezenfekte etmeden asla sahaya çıkartılmıyor.

- Tesislere giriş-çıkışlar, sınırlı hale getirildi.

- Bu süreçte futbolcuların evlerine gönderilen kondisyon aletleri de tek tek dezenfekte edildi. Ayrıca Trabzonspor’da koronavirüs süresinde fazla kilo alan oyuncu olmadığı öğrenildi. 1-2 kilo fazlası olan oyuncular için de özel idman programı hazırlandı.

HALUK AYYILDIZ / ÖZEL HABER

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya