SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor'da maaş krizi çözüldü

FUTBOL | 13.04.2020 13:17

Trabzonspor'da personel maaşları ödendi. Maaşların yarısını İŞKUR'dan gelen ödenekle yarısını da kendi cebinden ödeyen yönetim krizi bu şekilde çözdü.

Trabzonspor'da maaş krizi çözüldü

Koronavirüs nedeniyle Süper Lig'e verilen ara, kulüpleri oldukça kötü etkiledi. Meşin yuvarlağın durması; çarkı da hareketsiz kıldı ve kulüpler mali açıdan çıkmaza girdi. Stat ve sponsorluk gelirleri duran Süper Lig ekipleri, yayıncı kuruluşa umut bağlasa da beIN Sports'un ödeme yapamayacağını açıklaması kulüpleri kara kara düşünmeye itti.

Trabzonspor, çareyi İŞKUR'da buldu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin ardından işçi çıkarımı yapamayan bordo-mavililer, en azından personellerinin maaşlarını ödemek için bu yola başvurdu.

Bünyesinde 200 kadar emekçi bulunan ve yaklaşık 1 milyon 500 bin TL kadar alacakları olan çalışanların ücretleri ödendi. Bir kısmını İŞKUR tarafından gelen ödenekle, kalanını da 'pamuk eller cebe' deyip kendi cebinden karşılayan bordo-mavililerde; personel maaşlarına bir şekilde çare bulundu.

Fırtına'da; futbolcuların paralarının ne zaman ödeneceği de belli oldu. Bordo-mavili yönetimin futbolcuların maaşlarını ise haziran ayı içerisinde ödemeyi planladığı öğrenildi.


HALUK AYYILDIZ ÖZEL HABER

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya