SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Trabzonspor’da Sörloth, Leipzig’e transfer oldu

FUTBOL | 22.09.2020 16:22

Trabzonspor’da Sörloth, Alman ekibi Red Bull Leipzig’e transfer oldu. Bordo-mavililer, Norveçli golcünün transferinden gelen payı Crystal Palace ile paylaşacak.

Trabzonspor’da Sörloth, Leipzig’e transfer oldu

Trabzonspor’da beklenen ayrılık gerçekleşti. Bordo-mavili ekibin geçtiğimiz sezon Crystal Palace takımından kiraladığı Alexander Sörloth, Almanya Bundesliga takımı Red Bull Leipzig’e transfer oldu.

Leipzig, Norveçli golcünün transferi için 20 milyon Euro+2 milyon Euro bonservis bedeli ödedi. Trabzonspor, bu transferinden elde edilen geliri Crystal Palace yarı yarıya paylaşacak. Bordo-mavili ekip ayrıca Norveçli golcünün bir sonraki transferinden satış karından yüzde 20 pay alacak. Ayrıca yıldız golcünün Türkiye’ye geri dönmesi halinde Trabzonspor’un transferde satın alma önceliği bulunuyor.

SÖRLOTH: KARİYERİMİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYDIM

Bir video ile ayrılık açıklaması yapan Sörloth, “Trabzonspor'da geçirdiğim sezon benim için çok duygusaldı. Başkan Ahmet Ağaoğlu'na beni kabullenip bir baba figürü gibi davrandığı için büyük teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yalnız saha içinde değil aynı zamanda şehirdeki birçok insanla da arkadaşlıklar kurdum ve bu yüzden de bu mesajı video ile göndermek çok zor. Keşke bu veda mesajını bir video üzerinden değil sizlere orada bizzat söyleyebilseydim. Trabzon şehri beni kendi çocukları gibi görse de kariyerimde ulaşmak istediğim hedeflerim ve hayallerim var. Onlardan biri de Almanya'da oynamaktı. Çünkü çok iyi bir lig, dünyadaki en iyi liglerden bir tanesi. Kalbim biraz buruk şekilde bu tercihi yapsam da kariyerimi düşünmek zorundaydım. Ayrıca aldığım karar Trabzonspor'dan ayrılmak değil, kariyerim için bir sonraki adımı atmaktı. Umuyorum herkes de bunu anlayacaktır. Hepinize bizzat veda edebilmeyi isterdim.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un KAP'a yaptığı açıklama: 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya