SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor’dan Galatasaray ve Fenerbahçe için TFF’ye başvuru!

FUTBOL | 22.08.2020 18:01

Trabzonspor, Kasımpaşa’nın oyuncularını bedelsiz olarak vermesinin usulsüz olduğunu ve bu transferlere lisans verilmemesi gerektiğini söyleyerek TFF’ye suç duyurusunda bulundu.

Trabzonspor’dan Galatasaray ve Fenerbahçe için TFF’ye başvuru!

Kasımpaşa’nın Mame Thiam’ı Fenerbahçe’ye; Fatih Öztürk’ü ise Galatasaray’a bonservis bedeli talep etmeden göndermesi tartışmalara yol açmıştı. Lacivert-beyazlılar, zor günler yaşayan bu iki kulübe destek olma amacıyla böyle bir karar aldığını açıklaması, diğer Süper Lig kulüpleri tarafından hoş karşılanmamıştı. Yaşanan bu süreçle ilgili Trabzonspor Divan Kurulu, TFF’ye şok bir başvuruda bulundu.

USULSÜZ VE ETİK DEĞİL

Trabzon basının haberine göre; Fırtına, Kasımpaşa’nın futbolcularını Fenerbahçe ve Galatasaray’a bu şekilde vermesinin usulsüz olduğu ve bu oyuncuların lisansının çıkartılmaması gerektiğini belirterek, TFF’ye suç duyurusunda bulundu. Verilen dilekçede, lacivert-beyazlıların var olan harcama limitini bedelli satış ile yükseltmesi mümkünken böyle bir politika izlemesinin etik olmadığı vurgulandı.

"BİZ RUHU İLE HAREKET EDİLECEK"

İhlal edilen disiplin uygulamalarının tek tek yazıldığı dilekçede, “Kasımpaşa kulübü tarafından başka bir takımın daha güçlü olmasını isteyecek kadar ileri giden, haksız rekabet oluşturan ve başka kulüpler lehine açıklamalar yapılmıştır. Kasımpaşa’nın önümüzdeki sezon bu kulüpler ile oynayacağı maçlar şaibe altına girmiştir. Bu üç kulübün “biz” ruhuna göre hareket edecekleri, bu olayında şikayete teşebbüs niteliğinde olduğu açıktır. Etik değerler ile bağdaşmayan bu transferlerin tescil edilmemesi gerekir.” ifadeleri kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya