SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor, TFF'nin kararına tepkili!

FUTBOL | 10.12.2019 17:33

Trabzonspor, TFF'nin kararına tepkili!

TFF, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda; 2019-20 için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan %40'a yükseltimesinde karar kıldı. Bu değişiklik, Trabzonspor tarafından tepkiyle karşılandı.

Bordo-mavililerin başkan yardımcısı ve genel saymanı Emin Kahraman, "Trabzonspor sahadaki ve masadaki mücadelesini finansal fair play kurallarına uyarak sürdüren tüm kulüpler adına, sapma tutarının %30'dan %40'a çıkarılmasına yönelik kararın iptali için Tahkim Kurulu'na başvuracak ve bu alanda her türlü hukuki mücadeleyi verecektir" ifadelerini kullandı.

TFF'nin; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda değişiklik yaparak 2019-20 için kulüplerin harcama limitlerindeki kabul edilebilir sapma tutarını %30'dan %40'a çıkarmasına tepki gösteren Kahraman, "Söz konusu karar, bu oranın içinde kalarak bütçesini yönetmeye çalışan takımlarımıza büyük bir haksızlıktır. Bu değişiklik, Türk futbolunun geleceğine yönelik tedavi edilemez derin yaralar açacaktır" diye konuştu.

Trabzonspor'un TFF Lisans Talimatı'nın 1 Ocak 2020'de yürürlüğe girmesi ve uygulanması konusunda kesin tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayan Kahraman, "Kulübümüz 30 Haziran 2019'dan beri FFP kuralları çerçevesinde hareket etmekte...Lig mücadelesini; sınırlanan olanakları içinde büyük bir özveri ile sürdürmektedir.

Trabzonspor, futbolun üst kurumlarınca belirlenen lisans talimatlarında yer alan bütün kriterleri harfiyen yerine getirmiş, TFF Yönetim Kurulu da dün almış olduğu kararla, UEFA'ya geçen haziranda bizatihi kendisinin verdiği taahhüdü çiğnemiştir.

Dahası UEFA'nın FFP'ye aykırı bulduğu tüm iş ve işlemlere meşruiyet kazandırılmış, sportif rekabetin en temel değerlerinden biri olan emek ilkesi ayaklar altına alınmış, haksız rekabetin önü açılmış, kulüplerin doğru bir mali disiplinle yönetilmesi engellenmiştir.

Avrupa futbolunda FFP şartlarını yerine getirmeyen kulüplere uygulanan yaptırımların caydırıcı özelliği herkesin malumu olmasına rağmen Federasyon, bu kararla dünyaya en sade ifadelerle şunu demiştir:

'Takımlarımız finansal kriterlerden ceza yiyebilir ve UEFA'nın turnuvalarına katılamayabilirler ancak benim organizasyonumda her koşulda yer alabileceklerdir'. Trabzonspor olarak, futbolun UEFA'nın belirlediği kriterler içerisinde yönetilmesinden yana olduğumuzu vurgular, dere geçilirken değiştirilen kuralların Türk futbolunun asla gerçeği olamayacağını belirtmek isteriz.

Trabzonspor, sahadaki ve masadaki mücadelesini FFP kurallarına uyarak sürdüren tüm kulüpler adına, sapma tutarının %30'dan %40'a çıkartılmasına yönelik kararın iptali için Tahkim Kurulu'na başvuracak ve bu alanda her türlü hukuki mücadeleyi verecektir" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya