SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Trabzonspor'un borcu açıklandı!

FUTBOL | 18.10.2019 19:57

Trabzonspor'un borcu açıklandı!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün mevcut borcunun 1 milyar 200 milyon liradan 940 milyon liraya kadar düştüğünü açıkladı.

Trabzonspor’un tesislerinde düzenlenen Genel Kurul’da konuşan başkan Ağaoğlu, mevcut ekonomik durum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Avrupa’da mücadele etmelerin için UEFA’nın gelirlerinin bir bölümüne el koyduğunu belirten Ağaoğlu, bu duruma itiraz ettiklerini ve aralık ayında Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) gerçekleşecek olan duruşmanın kendilerinin lehine sonuçlanacağını düşündüklerini ifade etti.

‘EN İYİ HAZIRLIK TRABZONSPOR’UN’

Ahmet Ağaoğlu Haziran ayında, Türkiye Bankalar Birliği ile borçların düzenli olarak ödenmesi ve yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak anlaşma yaptıklarını açıklarken, bu konuda en iyi hazırlığı kendilerinin yaptığını vurguladı.

Kadro maliyetini 38 milyon avrodan, 13 milyon avroya kadar düşürdüklerini ifade eden Ağaoğlu, oyuncu satışından elde ettikleri gelirleri, kulübün borçları ve futbolculara olan borçlar için kullandıklarını belirtti. Ahmet Ağaoğlu, diğer kulüplerin ise farklı bir tutum içerisinde olduklarını ve bazı kulüplerin ihtiyaçlarına bakmadan borçlandıklarını da sözlerine ekledi.

GELİRLERİN %70’İ BORCA GİDİYOR

Yeniden yapılandırma sonrasında gelirlerin %30’unu kullanabildiklerini ifade eden başkan Ağaoğlu, gelirlerin %70’inin borçlara gittiğini söyledi.

Çalışmaya %30 ile başladıklarını ifade eden Ağaoğlu, çalışmaları çok ciddi götürdüklerini ve Bankalar Birliği ile protokol imzalayan ilk kulüp olduklarını belirtti. Ağaoğlu, başladıkları nokta ile şuan gelmiş oldukları nokta arasında en ufak bir sapma olmadığının da altını çizdi. Ağaoğlu, anlaşma şartlarına uyulmadığı takdirde yapılandırmanın ortadan kalkabileceğini de sözlerine ekledi.

Ligde mücadele eden diğer takımlarında mali kriterlere uyması gerektiğini ifade Ahmet Ağaoğlu, kriterlere uyulmaması durumunda transfer yasağı, puan silme ve küme düşme gibi cezalarla karşı karşıya kalınabileceğini belirtti.

2020 yılının ocak ayında hayata geçirilecek lisans talimatı hakkında Ağaoğlu, lisans talimatına uymayan 6-7 tane kulübün olduğunu söyledi. Ahmet Ağaoğlu, erteleme gibi bir durumun haksız rekabet ve adaletsizlik yaratacağını düşündüğünü belirtti.

TRABZONSPOR OLARAK TÜM MÜCADELEYİ VERECEĞİZ

Trabzonspor Kulübü olarak lisans talimatının yürürlüğe girmesi için mücadele vereceklerini ifade eden Ağaoğlu, TFF’nin uymayan kulüplere yaptırım uygulaması gerektiğini söyledi. Kendilerinin süreci takip ederek, yapılandırmayı harfiyen uygulayan tek kulüp olduklarının altını çizdi.

TOPLAM BORÇ 940 MİLYON LİRA

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 2000 yılından bu yana kulübün borçlarının ilk kez azalmaya gittiğini ve şu an da kulübün borcunun 940 milyon lira olduğunu açıkladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya