SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Turan Kupası hazırlıklarını tamamlamak üzere...

FUTBOL | 08.06.2020 13:15

Türk devletlerini bir araya getiren Turan Kupası, hazırlıklarını tamamlamak üzere. Turnuvaya 11 Türk devletinden birçok takımın katılım sağlaması bekleniyor.

Turan Kupası hazırlıklarını tamamlamak üzere...

Turan Kupası’na kimlerin katılacağıyla ilgili gündeme gelen haberler oldukça merak konusu oldu. Türkiye’nin öncülük ettiği Turan Kupası’nda 11 Türk devletinden futbol takımlarının yer alması bekleniyor.  

Henüz resmi olarak organizasyona katılacak ülkeler açıklanmadı. İçlerinde UEFA’ya üye olan ülkelerden Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi önemli takımların bulunduğu Türk devletleriyle düzenlenecek kupadan ekonomik bir gelir oluşturulmak isteniyor.

Ekonominin dışında tüm Türk kulüplerinin birbirleriyle bilgi paylaşım alanı sağlamak da turnuvanın hedeflerinden biri arasında yer alıyor. Bu organizasyon sayesinde Türk cumhuriyetlerindeki sporcuların yabancı kontenjanında yer almaması hedefleniyor.

Turan Kupası, rol model olarak EuroLeague’i benimsiyor. Bu organizasyona birçok akademisyen ve spor dünyasının ünlü isimleri destek veriyor. Planlama ve program yapıldıktan sonra tanıtımı da oluşturulacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya