SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

TFF'den seyircili oynama kararı!

FUTBOL | 25.08.2020 18:07

Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezon için Süper Lig’de oynanacak maçların seyircili oynanması ile ilgili açıklama yaptı.

TFF'den seyircili oynama kararı!

Ekim ayından itibaren müsabakaların sınırlı sayıda seyirciyle oynanmasına karar veren TFF’nin açıklamasında, ''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır.

Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecek'' ifadelerine yer verildi.

B TAKIMLAR LİGİ KURULUYOR

Türkiye Futbol Federasyonu seyircili oynanma açıklamasının yanı sıra, B Takımlar Ligi kurulmasına da karar verdi. Belirli kriterlerin olduğu bu ligde, Süper Lig ekiplerinin hem yerli hem de yabancı futbolcuları forma giyebilecekken, genç oyuncularda bu takımların kadrosunda bulunma şansı elde edecek.

B Takımlar Ligi hakkında TFF tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Riva'da gerçekleştirdiği toplantıda B Takımlar Ligi kurulması kararı aldı. Profesyonel statüde düzenlenecek ve Süper Lig takımlarının yer alacağı B Takımlar Ligi'ne katılım zorunlu değil isteğe bağlı olacak. Bu ligde belirli kriterlerle Süper Lig kulüplerinin yerli ve yabancı futbolcuların yanı sıra genç oyuncuları forma giyebilecek. Ligde sezonu şampiyon tamamlayan takıma 5 milyon, lig ikincisine 3 milyon, lig üçüncüsüne de 2 milyon TL ödül verilecek. B Takımlar Ligi ile ilgili diğer detaylar daha sonra ilan edilecek." ifadeleri kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya