SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA, 2021 Şampiyonlar Ligi finali için kararını veriyor!

FUTBOL | 10.05.2021 17:10

2021 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınıp alınmayacağıyla ilgili son derece kritik saatler yaşanıyor.

UEFA, 2021 Şampiyonlar Ligi finali için kararını veriyor!

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps'ın geçtiğimiz cuma günü Türkiye'yi kırmızı listeye aldıklarını ve Şampiyonlar Ligi finalinin kendi ülkelerinde oynatılması için UEFA ile görüştüklerini duyurmasının ardından İstanbul'un ev sahipliği hakkının elinden alınıp alınmayacağı büyük merak konusu hâline gelmişti.

Ada'nın saygın yayın kuruluşu BBC, bugün resmi internet sitesinden yayımladığı haberde UEFA'nın gün içerisinde İngiliz hükumeti ve FA ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyururken konuyla ilgili nihai kararın ise çarşambaya kadar verileceğini öne sürdü. 29 Mayıs'ta Manchester City ile Chelsea'yi buluşturacak dev karşılaşmanın Wembley Stadyumu'na alınması hâlinde aynı tarihte oynanması planlanan Championship play-off finalinin de erteleneceği belirtildi. 

İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadyumu'na 2020 yılı için tanınan ev sahipliği hakkı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle bu seneye aktarılmıştı. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya