SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA Başkanı Ceferin: Her lig kendi şampiyonunu belirleyebilir

FUTBOL | 06.04.2020 22:49

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Sloven basınına flaş açıklamalarda bulunurken; her ligin kendi şampiyonunu ilan edebileceğini belirtti.

UEFA Başkanı Ceferin: Her lig kendi şampiyonunu belirleyebilir

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, koronavirüs dolayısıyla Avrupa’da ertelenen ligler hakkında kamuoyuna açıklayıcı bilgiler verdi. Slovenya’daki Ekipa Gazetesi’ne konuşan Ceferin, ligler hakkında “Her ülke kendi şampiyonunu belirleyebilir” ifadelerini kullandı.

“BİR ŞEYİN SÖZÜNÜ VEREMEM”

Sloven basınına açıklamalarda bulunan Ceferin, “İtalya Ligi’nin tamamlanacağı konusunda olumlu düşünüyorum ve kendime güvenmekteyim. Bir şeyin sözünü ve garantisini veremem, her şey ülke durumlarına bağlıdır. Serie A, UEFA yetkililerinden bağımsız bir turnuva. Hükümetler bize sinyal verdikten sonra insanların hayatlarını tehlikeye atmayız. Futbol için en uygun çözümü aradığımız konusunda size garanti veriyorum” dedi.

“HER LİG KENDİ ŞAMPİYONUNU İLAN EDEBİLİR”

Liglerin sonucunun nereye bağlanabileceği hakkında konuşan Ceferin, “Eğer bu maçlar oynanmazsa her ülke kendi şampiyonunu ilan edebilir. Biz Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ndeki oynatma kararımızı devam ettireceğiz. Her türlü olaya, senaryoya karşı kendimizi hazır tuttuk” açıklamalarında bulundu.

“LIVERPOOL’UN ŞAMPİYONLUĞU TESCİL EDİLİR”

Premier Lig’in durumuyla alakalı soruları yanıtlayan Ceferin, “İngiltere’deki durum, diğer ülkelerden farklı. Liverpool orada çok önde götürüyor, 25 puan Manchester City’e fark attı. Lig devam etmese bile Liverpool’un, şampiyonluğunun tescil edileceğini düşünüyorum ben. Zaten onlardan başka hangi takım şampiyon olabilir ki, ihtimalini göremiyorum.” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya