SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA Başkanı Ceferin'den İstanbul ve Türkiye sözleri!

FUTBOL | 13.05.2021 16:51

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan Porto'ya kaydırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

UEFA Başkanı Ceferin'den İstanbul ve Türkiye sözleri!

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps'ın Türkiye'yi kırmızı listeye aldıklarını duyurmasının ardından İstanbul'dan alınma ihtimali gündeme gelen 2021 Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili nihai karar bugün resmen verildi. UEFA, daha önce Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynatmayı planladığı dev maça 29 Mayıs Cumartesi günü Porto'nun Dragao Stadı'nın ev sahipliği yapacağını açıkladı. 

Avrupa futbolunun patronu, Manchester City ile Chelsea'yi buluşturacak olan karşılaşmanın İngiltere'ye kaydırılması için FA ve yerel otoriteler ile görüşüldüğünü ancak Birleşik Krallık hükumetinden koronavirüs düzenlemeleriyle ilgili gerekli ayrıcalıkların sağlanamadığını belirtti. Bu gelişme üzerine İngilizlerin yeşil listesinde bulunan Portekiz'de karar kılındığı belirtilirken İstanbul için de önümüzdeki yıllarda fırsatlar yaratılacağının sözü verildi. 

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ise konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Türkiye Futbol Federasyonu ve Türk yetkililer, yarışmacı takımların taraftarlarının maçı seyredebilmeleri için harcadığımız çabayı biliyor. Onlar, daima UEFA'nın güvenilir partneri oldular ve Türkiye, yıllarca pek çok UEFA organizasyonuna başarıyla ev sahipliği yaptı. Yakın gelecekte bir Şampiyonlar Ligi finali ve daha başka pek çok organizasyon için İstanbul ve Türkiye'de olmayı umuyorum."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya