SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA'dan üstü kapalı tehdit!

FUTBOL | 05.04.2020 13:56

Club Brugge'u birinci ilan eden Belçika Futbol Federasyonu, UEFA'nın hışmına uğradı. UEFA, Belçika'ya üstü kapalı "Avrupa kupalarını unutun" dedi.

UEFA'dan üstü kapalı tehdit!

Geçtiğimiz günlerde Belçika Futbol Federasyonu ligleri son haliyle tescil etti. Liglerin bu şekilde tamamlandığını ve play-off için uygun zaman beklendiğini açıklayan Belçika Futbol Federasyonu, Club Brugge’yi 1. ilan etmişti.

UEFA’dan Belçika’ya tepki gecikmedi ve üstü kapalı bir şekilde liglerini tescil edenlere gelecek sezon Avrupa kupalarında yer alma ihtimallerinin yeniden değerlendirileceğini açıkladı.

Bunun üzerine geri adım atması beklenen Belçika Futbol Federasyonu ise bekleneni yapmayıp “Bu bizim iç işlerimiz” diyerek verilen kararın arkasında duruldu. Önümüzdeki haftalarda Belçika Futbol Federasyonu temsilcileriyle UEFA ile bir toplantı yapılması bekleniyor.

UEFA, kendisine bağlı tüm federasyonlara 3 Ağustos tarihini işaret etse de birçok ülke sağlık açısından en uygun zamanı beklediklerini de ifade etmekten kaçınmıyorlar.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya