SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA'dan Karabağ yöneticisine dev ceza!

FUTBOL | 05.11.2020 20:25

UEFA, Sivasspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Karabağ'ın iletişim sorumlusunu futboldan geçici olarak men etti.

UEFA'dan Karabağ yöneticisine dev ceza!

Sivasspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakiplerinden Karabağ'da büyük bir şok yaşanıyor. Kulübün iletişim sorumlusu olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde kişisel Facebook hesabından tüm Ermeni vatandaşlarının yaş ve cinsiyet gözetmeksizin öldürülmesi gerektiğini yazan Nurlan Ibrahimov futboldan men edildi.

UEFA, resmi internet sitesi aracılığıyla yayımladığı kararda daha önce hakkında soruşturma başlattığını duyurduğu Azeri yöneticinin futbolla ilgili tüm faaliyetlerini acilen ve geçici olarak yasakladığını belirtti. Ibrahimov, gelen tepkiler üzerine yaptığı paylaşımı kısa süre içerisinde silse de alınan ekran görüntüleri nedeniyle cezai yaptırımdan kurtulamadı.

Karabağ kulübü, konuyla ilgili daha önce yayımladığı bildiride Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Gence ve Barda kentlerine yaptığı balistik füze saldırıları sonucunda çocuk ve kadınların hayatlarını kaybetmesi üzerine Ibrahimov'un psikolojik travma geçirdiğini ve bu nedenle kendi ilkeleriyle bağdaşmayan sözler kullandığını ifade etmişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya