SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA, ligler hakkındaki kararını verdi!

FUTBOL | 23.04.2020 17:56

UEFA, bugün 55 üye ülke federasyonlarıyla beraber video konferans yöntemiyle toplantı yaptı. UEFA, liglerin Ağustos ayına kadar tamamlanmasını istedi.

UEFA, ligler hakkındaki kararını verdi!

Koronavirüs tüm dünyada etkisini gösterirken; Avrupa’da da futbol durma noktasına gelmişti. Birçok ülke federasyonu, karşılaşmaları ve ligleri erteleme kararı almıştı. Avrupa futbolunun patronu UEFA, bu konuyla ilgili olarak 55 üye ülke federasyonun katılımıyla bugün video konferans toplantı düzenledi.

Gerçekleştiren toplantıda liglerin geleceği ile alakalı önemli kararlar alındı. Ayrıca yapılan görüşmelerin ardından UEFA, kulüplere mali yardım sağlama kararı aldı.

UEFA’DAN KULÜPLERE MALİ DESTEK

Bugün üye federasyonların katılımıyla gerçekleştiren toplantı sonrası UEFA, kulüplere mali destek sağlama kararı aldı. Buna göre; UEFA, 55 üye ülkesinden 676 kulübe toplam 70 milyon Euro’luk yardımda bulunacak.

LİGLERİN GELECEĞİ DE BELLİ OLDU…

UEFA’nın gerçekleştirdiği toplantıda liglerin geleceği alakalı da önemli kararlar alındı. UEFA, üye ülkelerinden liglerin ağustos ayına kadar tamamlanmasını istedi. Ayrıca UEFA; bu sezon liglerin tamamlanmaması durumunda ise, Avrupa kupalarına katılacak olan takımların güncel lig tablosuna göre belirlenmesini istedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya