SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA kararını verdi! Ligler…

FUTBOL | 01.04.2020 15:31

Alman basını, UEFA’nın yaptığı toplantıda; Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin, temmuz ve ağustos aylarında oynanacağı kararı aldığını iddia etti.

UEFA kararını verdi! Ligler…

Alman basını, UEFA’nın bugünkü yaptığı toplantıda alınan kararların sonucunu yazdı. ZDF’nin haberine göre; Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin, temmuz ve ağustos aylarında oynanacağı iddia edildi.

UEFA aynı zamanda yeni aldığı kararla; haziran ayında oynanacak olan milli takımların hazırlık maçlarını da iptal etti. UEFA’nın hazırlık maçları kararı, resmi olarak da onaylandı.

Toplantıda EURO 2020’nin playoff maçlarının ise, eylül ayında oynanacağı kararı alındı.

MİLLİ MAÇLAR İPTAL, ŞAMPİYONALAR YAZ SONU

UEFA, haziran ayında oynanacak olan milli maçları koronavirüs tehditinin devam ettiği gerekçesiyle iptal etti. 55 ülkenin telekonferans yöntemiyle katıldığı toplantıda aynı zamanda, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gibi turnuvalarda yaz sonuna ertelendi.

Yeni alınan kararla birlikte mayıs ayında Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finali, ağustosun sonuna alındı. UEFA’dan, liglerin ne zaman başlayacağı yönünde ise henüz bir karar çıkmadı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya