SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

UEFA’dan Manchester City’e şok ceza

FUTBOL | 14.02.2020 23:33

UEFA, Finansal Fair Play kurallığına uymayan Manchester City’i 2 yıllığına Avrupa organizasyonlarından men etti ve 30 milyon Euro ceza verdi.

UEFA’dan Manchester City’e şok ceza

UEFA, İngiliz devi Manchester City’nin Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa’daki organizasyonlardan 2 yıl men edildiğini açıkladı. Ayrıca UEFA, Manchester ekibine rekor bir ceza verdi ve İngiliz temsilcisine 30 milyon Euro’luk ceza faturası kesti…

UEFA’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Manchester City'nin 2012-2016 yılları arasında UEFA'ya sunduğu belgelerde, sponsorluk gelirlerini abartılı şekilde yüksek gösterdiği tespit edilmiş ve FFP kurallarının ihlal edildiği görülmüştür.” ifadeleri yer aldı.

MANCHESTER CITY KARARA İTİRAZ EDECEK

Manchester ekibi resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile UEFA’nın verdiği karara itiraz edileceğini vurgulayarak, “Kulübümüz, UEFA'nın verdiği bu karar sonrası hayal kırıklığı yaşamıştır ancak verilen bu karara kulübümüz şaşırmamıştır. Tarafsız yargılama için harekete geçeceğiz ve CAS'ta hakkımızı arayacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya